Upisi u prvi razred osnovne škole na području Primorsko-goranske županije

Ured državne uprave u Primorsko-goranskoj županiji obavještava roditelje, odnosno staratelje djece rođene između 01. travnja 2012. i 31. ožujka 2013. da su dužni pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole. Točnije, pozivaju se da od 21. do 25. siječnja 2019. godine izvrše prijavu djeteta u osnovnu školu najbližu mjestu prebivališta ili boravišta.

Roditelji odnosno staratelji djeteta kojem je odobren upis u redoviti program upisuju dijete u osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području, odnosno u osnovnu školu drugog upisnog područja, sukladno članku 18. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi. Roditelji odnosno staratelji djeteta mogu ostvariti mogućnost prijevremenog upisa u prvi razred osnovne škole, odnosno privremenog oslobađanja obveze upisa, sukladno Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava.

Ostale informacije možete potražiti u osnovnoj školi prema upisnom području, zatim kod nadležnog školskog liječnika u zdravstvenoj ustanovi ili na Internet stranici Ureda državne uprave u Primorsko-goranskoj županiji, pod linkom Obavijesti.