Održivi razvoj i zaštita okoliša

Predsjednik Zoran Milanović u gradu Krku otvorio 10. energetsku konferenciju

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović, 09. lipnja 2021. godine, sudjelovao je na otvorenju 10. energetske konferencije otoka Krka koja se, u organizaciji Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Regionalne energetske agencije Kvarner i Udruge Eko Kvarner te pod njegovim pokroviteljstvom, održava pod motom Energetska tranzicija u kontekstu klimatskih promjena i novog Europskog zelenog plana.

10. energetska konferencija otoka Krka: Energetska tranzicija u kontekstu klimatskih promjena i novog Europskog zelenog plana

Jubilarna 10. energetska konferencija otoka Krka, kao hibridna u organizaciji Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Regionalne energetske agencije Kvarner i Udruge Eko Kvarner, uz pokroviteljstvo i prisutstvo predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, odvijat će se u srijedu i četvrtak, 09. i 10. lipnja 2021. godine, i to prvog dana u Velikoj vijećnici Grada Krka (Trg bana Josipa Jelačića 2), a drugog online, putem u nastavku dostupne poveznice.

InNoPlastic: Kreće tjedan čišćenja krčkih plaža

Krčko Komunalno društvo Ponikve eko otok Krk d.o.o. poziva na Horizon 2020 InNoPlastic - tjedan čišćenja krčkih plaža koji će se odvijati od 04. - 11. lipnja 2021. godine, i tijekom kojeg će se održati još mnogi (tematski) sadržaji.

InNoPlastic - projekt za čišće more i oceane: Krčke plaže čistit će roboti

Pandemija uzrokovana bolešću COVID-19 ubrzala je razvoj tehnologija koje će doprinijeti tome da se iz oceana ukloni plastični otpad. Kao odgovor na novonastalu situaciju u kojoj i zaštitne maske dodatno zagađuju vodeni okoliš, a u kojem već postoji onečišćenje nanočesticama, ubrzava se razvoj nekolicine tehnoloških rješenja kako bi okruženje u kojem živimo bilo što čistije, sigurnije i zdravije.

Od 04. svibnja sustav odvoza otpada Od vrata do vrata uvodi se u mjestima Bajčići, Nenadići, Poljica, Žgaljići, Brusići i Glavotok

Iz Komunalnog društva Ponikve eko otok Krk d.o.o. poručuju kako odvoz otpada sukladno novom rasporedu sustava Od vrata do vrata u mjestima Bajčići, Nenadići, Poljica, Žgaljići, Brusići i Glavotok započinje u utorak, 04. svibnja 2021., s time da će se svi javni setovi kanti početi uklanjati u ponedjeljak, 10. svibnja 2021. godine.

Podržite globalni prosvjed Sat za planet Zemlju!

Svjetski fond za prirodu (World Wildlife Fund) već 12 godinu za redom organizira najveću svjetsku akciju, ujedno i univerzalnu platformu za susret i razvoj ekološki osviještenih nastojanja, u nas znanu kao Sat za planet Zemlju (Earth Hour).

Od 29. ožujka sustav odvoza otpada Od vrata do vrata uvodi se u mjestima Linardići, Milohnići i Brzac

Iz Komunalnog društva Ponikve eko otok Krk d.o.o. poručuju kako odvoz otpada sukladno novom rasporedu sustava Od vrata do vrata u naseljima Linardići, Milohnići i Brzac započinje u ponedjeljak, 29. ožujka 2021., s time da će se svi javni setovi kanti početi uklanjati u ponedjeljak, 12. travnja 2021. godine.

Nadvišenje brane na akumulaciji Ponikve - kruna vodoopskrbnog sustava otoka Krka

U posljednjih dvadesetak godina, u vodne projekte otoka Krka investirano je više od milijardu kuna. Nastavak tog investicijskog ciklusa ogleda se u provođenju kapitalnog projekta nadvišenja brane na akumulaciji Ponikve, kojim će se, dugoročno, osigurati dovoljne količine i kvaliteta pitke vode te postići vodna neovisnost otoka Krka.

Projekt KrkBike: E-bicikle - doprinos brendiranju otoka kao eko destinacije

Za projekt KrkBike, koji se ponajviše ogleda u unaprjeđenju turističke i prometne infrastrukture otoka Krka, možemo kazati da pridonosi podizanju kvalitete života otočana, razvoju turističkog gospodarstva i brendiranju otoka kao eko destinacije. Realiziran je zahvaljujući ulaganjima svih sedam otočnih lokalnih samouprava, Komunalnog društva Ponikve eko otok Krk d.o.o. te potporama Ministarstva turizma Republike Hrvatske i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Od 01. ožujka kreće uvođenje sustava odvoza otpada Od vrata do vrata na području Šotoventa

Sukladno dogovoru između Grada Krka i Komunalnog društva Ponikve eko otok Krk d.o.o. kao davatelja javne usluge gospodarenja otpadom, od ponedjeljka, 01. ožujka 2021. godine, kreće podijela preostalih kanti za sustav odvoza otpada Od vrata do vrata u naseljima Linardići, Brzac, Milohnići, Bajčići, Nenadići i Poljica.