Centar za lokalni ekonomski razvoj

Grad Krk se 2014. godine priključio inicijativi u regiji jugoistočne Europe, koja utječe na kreiranje brže i efikasnije administracije, a kojom bi se trebale otkloniti prepreke za ubrzani razvoj privrede, omogućiti bolji rezultati u privlačenju domaćih i stranih investicija, uvesti nove tehnologije, kreirati nova radna mjesta, kao i pridonijeti općoj modernizaciji društva.
Ovakve inicijative važne su i za stvaranje dobre reputacije regije, u vremenu kada sve zemlje ulažu značajne napore u cilju ekonomskog razvoja. Rezultat ove odluke stoga bi trebao biti certifikat BFC SEE, kojeg bi Grad Krk trebao dobiti u narednih godinu dana.
Certifikacija gradova i općina znači ispunjenje određenih standarda, odnosno određenu garanciju da će postojeći poduzetnici, kao i potencijalni investitori, dobiti usluge i informacije na način koji olakšava poslove koji spadaju u nadležnost lokalnih uprava. Certifikat znači da je lokalna uprava dokazala kako su procesi i usluge koje koristi u svom radu posve u skladu s postavljenim kriterijima. Dodatno, to znači da privatni subjekti mogu očekivati određenu pomoć, kao i partnerski odnos Grada, kada su u pitanju poslovi i procedure koje spadaju u nadležnosti institucija koje djeluju na državnom nivou.
Kao konzultant koji će Gradu Krku pomoći u ishođenju ovog certifikata odabrana je riječka tvrtka CLER (Centar za lokalni ekonomski razvoj).

Postupak cerifikacije Grada Krka prema normi BFC SEE:

1. Ugovor o provođenju postupka Certifikacije gradova i općina s povoljnim poslovnim okruženjem preuzmi
2. Priručnik za program Certifikacije gradova i općina s povoljnim poslovnim okruženjem preuzmi