Sjećanjem na Mladena nastavljen program Ljetnih priredbi

U Frankopanskom kaštelu, nešto ranije nego li prošle godine, priređen je deveti po redu susret klapa Sjećanje na Mladena, kojeg svake godine Centar za kulturu Grada Krka organizira u čast prerano preminulom tenoru Klape Krk - Mladenu Milovčiću.

Samoj manifestaciji, koja na jednom mjestu okuplja najeminentnije predstavnike klapske pjesme Hrvatskog primorja, pošlo je za rukom potaknuti Krčane da svojim prilozima pomognu ovu jedinstvenu humanitarnu akciju. Prikupljena sredstva tako će se uložiti u tisak promidžbenog materijala, odnosno kataloga izložbenog projekta Komunicirajmo baštinu kojim će se Krčani tijekom listopada predstaviti u gradu Kotoru, i to kao dio projekta međunarodne kulturne suradnje Hrvatska - Crna Gora koja je započela prošlogodišnjim gostovanjem Pomorskog muzeja Crne Gore u gradu Krku. Biti će to prigoda da Kotorani kroz četiri zanimljive izložbe koje čine ovu kulturnu inicijativu upoznaju naše, na različite načine interpretirano, kulturno-povijesno nasljeđe.
Do sada sredstvima prikupljenim ovim koncertom pomagalo se pored ostalog dječjem vrtiću, osnovnoj i srednjoj školi, pripremanju ciklusa vrijednih slikovnica s krčkim pričama i legendama pod nazivom Vejske povede, te opremanju krčke Galerije Decumanus audio-vizualnom opremom što je omogućilo lakšu organizaciju izložbi sa sve češćim novomedijskim sadržajima. Izvedbom klapskih evergreena svoju počast Mladenu Milovčiću odalo je osam domaćih i jedna slovenska klapa, i to redom:  Klapa Teha, Klapa Rašketa, Vokalna skupina Bona forma, Klapa Kala, Klapa Kirice, Klapa Kaštadi, Klapa Mažurana, Klapa Tić i uvijek rado viđeni slovenski gosti Klapa Mali Grad.  Uz snažan aplauz oduševljene publike koncert je završen zajedničkim nastupom svih sudionika koncerta koju su izveli neslužbenu otočnu himnu - Otok od zlata.