Rezultati Javnog poziva za financiranje javnih potreba u 2019. godini

Na Kolegiju gradonačelnika održanom 11. veljače 2018. godine, nakon sveobuhvatnog obrazloženja stručne suradnice za društvene djelatnosti Marinke Margan, usvojen je prijedlog Plana raspodjele sredstava za financiranje programa i projekata javnih potreba u društvenim djelatnostima za 2019. godinu.

Naime, temeljem Javnog poziva raspisanog krajem prosinca prošle godine pravo na (su)financiranje ostvarilo je 85 prijava, od čega 22 prijave čine programi sportskih udruženja (1.120.000,00 kn), 19 programi udruga u kulturi (520.000,00 kn), devet programi udruga u tehničkoj kulturi (155.000,00 kn), 18 programi socijalno-humanitarnih udruženja (280.000,00 kn), devet programi udruga u poljoprivredi (180.000,00 kn) te osam programa građanskih inicijativa (50.000,00 kn). Iz netom navedenog, jasno je kako je za (su)financiranje civilnog sektora iz Gradskog proračuna ukupno izdvojeno čak 2.305.000,00 kn.

Rezultati Javnog poziva, koji su dostupni u prilogu ove obavijesti, govore u prilog činjenici kako je većina prioritetnih područja, što se njihovih ukupno osiguranih budžeta tiče, ostala na prošlogodišnjim razinama. Izuzetak predstavlja tek razvoj sporta i rekreacije za koji je ove godine izdvojeno 20.000,00 kn više s obzirom da su, nastavno na ostvarene dobre sportske rezultate ili ulazak u više natjecateljske rangove, povećani prihodi Stolnoteniskom klubu Malinska-Dubašnica, Karate klubu Krk Croatia, Atletskom klubu Krk te Boćarskom klubu Krk. Tome dodajmo, kako je nešto veće povećanje u odnosu na prošlogodišnje razdoblje, i to u iznosu od 70.000,00 kn, zabilježilo promicanje kulture s obzirom da su, zbog sve intenzivnijih programskih aktivnosti povećana sredstva Udruzi Kreativni Krk, Udruzi Knezovi Krčki Frankopani, Plesnoj školi Ris, Karnevalskoj udruzi Povero Keko te Dječjoj plesnoj skupini Povero Keko.

Od novih predlagatelja čije će se programske i projektne inicijative ove godine, također, (su)financirati iz gradskog Proračuna naposljetku su izdvojeni: Klub za športski ribolov na moru Sv. Fuska (6.000,00 kn), Streljački klub Bodulka (5.000,00 kn), Univerzalna škola sporta Zvrk (5.000,00 kn), Lovačko društvo Zec (10.000,00 kn), Društvo prijatelja Hajduka Otok Krk (3.000,00 kn) te Andrea Staničić (2.000,00 kn).

Rezultati javnog poziva:

Prioritetno područje 1. Razvoj sporta i rekreacije   preuzmi