U sklopu projekta Uređenja tržnice na malo u gradu Krku, prvi dio Zahtjeva za potporu korisnika ocjenjen pozitivnom ocjenom

Nakon što je krajem prošle godine objavljena inicijalna rang lista, na jednom od nedavno održanih sastanaka Kolegija gradonačelnika, predstavljena je i Odluka o rezultatu administrativne kontrole Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, kojom se prvi dio Zahtjeva za potporu korisnika, kojeg potpisuje Trgovačko društvo Vecla d.o.o., ocjenjuje pozitivnom ocjenom.

Ovom Odlukom tako je utvrđena prihvatljivost korisnika - Vecle d.o.o., projekta i pripadajućeg troškova, broj bodova dodijeljen na temelju kriterija odabira, intenzitet potpore i procijenjeni iznos potpore, uzimajući u obzir kriterije i uvjete koji se provjeravaju tijekom administrativne kontrole prvog dijela Zahtjeva za potporu.

Naime, temeljem kriterija odabira, Vecla d.o.o. je na inicijalnoj rang listi proizašloj iz Natječaja za provedbu tipa operacije 7.4.1 Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu, u kontekstu sektora tržnica, zasluživši 63 boda i plasiravši se na visoko peto mjesto, ostvarila intenzitet potpore od 80 posto za projekt Uređenja tržnice na malo u gradu Krku.

Ukupan iznos potpore tako je procijenjen na 5,3 milijuna kn, s time da se za preostalih 20 posto u jednome dijelu planiraju zatražiti bespovratna sredstva Ministarstva regionalnog razvoja i fondova europske unije, dok će se ostatak najvjerojatnije zatvarati i povoljnom kreditnom linijom Hrvatske banke za obnovu i razvoj, s kamatnom stopom od 1,2 - 1,5 posto.

Ovaj dugo priželjkivani projekt trenutno je u fazi izrade izvedbenog troškovnika, nakon čega se može očekivati provođenje postupka javne nabave, što znači da bi realizacija mogla krenuti najesen ove, kako bismo u proljeće naredne godine mogli dočekati otvorenje nove tržnice na malo.

Odluka o rezultatu administrativne kontrole [.pdf]
Vizualizacija uređenja nove tržnice na malo u gradu Krku [.pdf]