Grad Krk: Natječaj za zakup zemljišta

Grad Krk na temelju članka 391. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima (Narodne novine, broj: 91/96, 68/98, 137/99, 22/00, 73/00, 129/00, 114/01, 79/06, 141/06, 146/08, 38/09, 153/09, 143/12, 152/14, 81/15, 94/17) i članka 6. Odluke o stjecanju, raspolaganju i upravljanju nekretnina u vlasništvu Grada Krka (Službene novine Primorsko goranske županije, broj 6/21) objavljuje: Natječaj za zakup zemljišta.

Predmet natječaja je:

1. Zakup dijela k.č. 1712/2, k.o. Linardići, koji dio ima ukupnu površinu od cca. 200 m2. Zemljište se nalazi u naselju Brzac te se daje u zakup u svrhu uređenja istog kao parkirnog prostora, i to za 6 (šest) parkirnih mjesta. Početna zakupnina određuje se u iznosu od 200,00 EUR godišnje po jednom parkirnom mjestu. Za sudjelovanje na natječaju plaća se jamčevina u iznosu od 200,00 EUR.

2. Natjecatelji mogu dati ponudu za jedno ili za više parkirnih mjesta. U slučaju da se izaberu različiti natjecatelji za pojedina parkirna mjesta isti mogu raspored korištenja pojedinog parkirnog mjesta odrediti dogovorno, a u slučaju da se dogovor ne postigne parkirna mjesta koja će koristiti pojedini natjecatelj odredit će Komunalni redar, s time da pravo na prvenstveni izbor parkirnog mjesta ima natjecatelj koji je po jednom parkirnom mjestu ponudio najviši iznos zakupnine. Nekretnina se daje u zakup u zatečenom stanju. U slučaju da se najpovoljnijim utvrdi jedan natjecatelj za sva parkirna mjesta, obveza je istog zakupljeno zemljište urediti o  vlastitom trošku isključivo u svrhu parkiranja automobila te uz prethodno dobivenu suglasnost Grada Krka. U slučaju da se najpovoljnijima utvrdi više natjecatelja, parkirna mjesta označit će  na terenu Komunalni redar.

3. Rok zakupa određuje se u trajanju od 3 (tri) godine.

4. Uvid u izvod iz katastarskog operata za zemljišta koje se daje u zakup može se izvršiti u Odsjeku za opće pravne i kadrovske poslove Grada Krka (soba 36 i 37), svakog radnog dana od 08.00 - 12.00 sati. Informacije se mogu zatražiti i putem e-maila: radmila.cop@grad-krk.hr.

5. Pisana ponuda mora sadržavati:

• naziv tvrtke, odnosno ime i prezime natjecatelja te OIB,
  • adresu sjedišta, odnosno prebivališta,
  • naznaku za koliko parkirnih mjesta se daje ponuda,
  • iznos ponuđene godišnje zakupnine po jednom parkirnom mjestu.

6. Ponudi se prilažu slijedeći dokumenti:

• preslik rješenja o upisu u sudski registar sa svim prilozima ako je natjecatelj pravna osoba,
  • preslik osobne iskaznice ako je natjecatelj fizička osoba,
  • potvrda Odsjeka za proračun i financije Grada Krka o tome da natjecatelj nema duga prema Gradu Krku po bilo kojoj osnovi,
  • potvrda o uplaćenoj jamčevini koja se uplaćuje u korist Proračuna Grada Krka, broj računa: HR5824020061821500001, model HR68, poziv na broj: 9016-OIB,
  • naziv banke i broj računa za eventualni povrat jamčevine.

7. Natjecatelju koji uspije na natječaju jamčevina se uračunava u zakupninu. Natjecateljima koji ne uspiju na natječaju jamčevina se vraća u roku od 30 dana od dana izbora najpovoljnijeg natjecatelja. Natjecatelju koji odustane od svoje ponude nakon donošenja odluke o odabiru jamčevina se ne vraća.

8. Pisane ponude, u zatvorenim omotnicama, moraju prispjeti najkasnije do 17. veljače 2023. godine u 12.00 sati, na adresu: Grad Krk, 51500 Krk, Trg Josipa bana Jelačića 2, s naznakom: Ne otvaraj - ponuda za zakup zemljišta.

Ponude se mogu dostaviti osobno u pisarnicu Grada Krka ili poslati preporučeno poštom.

Otvaranje ponuda izvršit će se javno dana 17. veljače 2023. godine, u 12,00 sati, u prostorijama Grada Krka (Mala vijećnica) u Krku, Trg Josipa bana Jelačića 2.

9. Ponude koje ne udovoljavaju uvjetima natječaja kao i nepotpune ponude (koje ne sadrže svu traženu dokumentaciju) i ponude prispjele izvan roka neće se prihvatiti.

10. Odluku o izboru najpovoljnijeg natjecatelja za zakup zemljišta donosi gradonačelnik.

11. Odluka o izboru najpovoljnijeg natjecatelja donijet će se i u slučaju da u natječaju sudjeluje samo jedan natjecatelj. Odluka o izboru najpovoljnijeg natjecatelja dostavit će se svim natjecateljima pismenim putem. U prilogu odluke dostavlja se i zapisnik o otvaranju ponuda.

12. Kriterij za odabir: Najpovoljnijim natjecateljem utvrdit će se natjecatelj koji je dokazao da udovoljava svim uvjetima natječaja i koji ponudi najviši iznos zakupnine po jednom parkirnom mjestu, iznad početne.

13. Grad Krk pridržava pravo da ne prihvati niti jednu ponudu, da odbije sve pristigle ponude, odnosno da poništi natječaj.

Grad Krk