Bijela nedjelja obilježena prigodnim koncertnim programom

Na dan Bijele nedjelje ili Malog Uskrsa, 27. travnja 2014. godine, u crkvi sv. Franje u gradu Krku, kao program Centra za kulturu Grada Krka, pred okupljenim vjernicima, održan je Uskršnji koncert.

Osim što se pjesmom prisjetilo Kristovog ukazanja učenicima i poziva da se povjeruje u njegovo Uskrsnuće, prigodno je obilježen i dan kada su dvojica u narodu omiljenih papa, Ivan Pavao II. i Ivan XXIII., proglašeni svetima.
U ovoj zaista jedinstvenoj prigodi, u franjevačkoj su crkvi zajednički nastupili riječka Vokalna skupina Lira, vođena Franom Frletom, riječka Klapa Reful, vođena Markom Radojčićem i sopranistica Andriana Frleta, svi uz klavirsku pratnju Vladimira Babina. Izvedenim skladbama Zajca, Palestrine, Dvoŕaka, Verdija te ostalih domaćih i inozemnih majstora sakralne glazbe svečano je i dostojanstveno zaključen period proslave najvećeg kršćanskog blagdana.