Završna konferencija projekta KuHaČa - KUlinarska HArmonija ČArobnih okusa Primorsko-goranske županije

Završna konferencija projekta KuHaČa - KUlinarska HArmonija ČArobnih okusa Primorsko-goranske županije održati će se u Velikoj vijećnici Grada Krka (Kinu Krk), Trg bana Josipa Jelačića 2, i to u petak, 09. svibnja 2025. godine, s početkom u 12.00 sati.

U sklopu ovog projekta, partnerski LAG-ovi: LAG Kvarnerski otoci, LAG Gorski kotar, LAG Vinodol i LAG Terra liburna proveli su niz aktivnosti gastronomske tematike u svrhu poticanja razvoja ruralnog područja i povećanja konkurentnosti lokalnih proizvođača kroz podizanje svijesti o vrijednostima lokalne proizvodnje i gastronomske baštine te promociju kratkih lanaca opskrbe. LAG Kvarnerski otoci vodeći je partner u projektu i završnom ga konferencijom zaključuje tako da će zajedno sa svojim partnerima ondje predstaviti njegove rezultate.

U sklopu konferencije održati će se i panel diskusija na temu Održiva gastronomija i podrška lokalnim proizvođačima pod vodstvom Ermine Duraj, pročelnice Upravnog odjela za poslove Župana i Županijske skupštine Primorsko-goranske županije, s panelistima Draženom Lesicom, ugostiteljem i direktorom restorana Rivica, Egle Katunar, voditeljicom marketinga u Kući vina Ivan Katunar, Zoranom Delićem, chefom i gastro konzultantom te Gretom Krešić, voditeljicom katedre za hranu i prehranu na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu. Na izlagačkom dijelu konferencije predstavit će se lokalni proizvodi našega kraja, a nakon službenog dijela programa, svi uzvanici i gosti poslužit će se cateringom koji će pripremiti restoran Rivica.