Vridne ruke pobudile zanimanje brojnih Krčana

U Galeriji Decumanus na inicijativu Foruma žena Udruge antifašističkih boraca i antifašista otoka Krka otvorena je izložba Vridne ruke koja uz mnogobrojne ručne radove, uglavnom goblene i vezove, na jednom mjestu okuplja umanjeno oruđe izrađeno od maslinovog drva, ostale drvene i kamene artefakte, sličice od suhog cvijeća, ukrasne predmete i elemente nadodne nošnje.

Uz okupljene članove UABiA otoka Krka izložbu su zajednički otvorili Maja Parentić, ravnateljica Centra za kulturu Grada Krka, Marija Višnjovski, predsjednica krčke podružnice UABiA otoka Krka, ujedno i predstavnica Foruma žena, te krčki gradonačelnik Darijo Vasilić.
Tom prigodom, nakon ispjevane Ruže crvene, čelnica gradske podružnice UABiA otoka Krka, zahvalila se okupljenima na dolasku, dodavši kako organizaciju ove prigodne izložbe, otvorene na samo Valentinovo, koja svoj naziv duguje prezentiranim ručnim radovima, radovima zaista vridnih ruku, potpisuje UABiA otoka Krka koja danas broji više od 300 žena. Izloženo predstavlja tek dijelić rukotvorina  koje izrađuju naše angažirane otočanke i otočani, a unatoč ograničenom galerijskom prostoru, na izložbi okupljeni eksponati predstavljaju dokaz ljubavi, kreativnosti, spretnosti, ali i velike količine utrošenog vremena, istaknula je Višnjovski.
Riječ je potom preuzeo gradonačelnik Vasilić, primjetivši kako je za ovo otvorenje izabran zaista lijep dan, dan sv. Valentina, te kako ovo nije prvi put da Forum žena za posebne dane u godini grad obogaćuje svojim inicijativama, u ovom slučaju izložbom najvrijednijeg što svatko od nas može dati, odnosno ručnim radom, rukotvorinom, umjetnošću, u raznim materijalima i tehnikama, te s različitim skalom motivima. Siguran sam, zaključuje Vasilić, da će ovih dana naši građani i otočani uživati u ovako zanimljivo priređenoj izložbi.
Izložba ostaje otvorena do 22. veljače, a postav je moguće razgledati svakim danom od 10.00 do 13.00, te od 17.00 do 19.00 sati.