Upoznajte asocijativnu geometrijsku apstrakciju Miljenka Belera

U krčkoj Galeriji Decumanus, 13. travnja 2018. godine, izložbu slika Miljenka Belera, naziva Djevojke, more i galebovi, pred okupljenim zaljubljenicima u likovnost, pored autora, inače člana Hrvatskog društva likovnih umjetnika Zagreb, otvorila je ravnateljica krčkog Centra za kulturu Maja Parentić.

Slikar Miljenko Beler, kako u recenziji izložbe navodi Jasminka P. Petter(IAArt UNESCO), pristupa likovnom izrazu odabranim iskustvenim stavom u kontinuitetu ranijih manira omeđenih formi i reduciranog kolorita. Romantično razigrana stvarnost, ali geometrijski uređena, originalna su kontradiktornost Belerovog slikarskog opusa. Dominacija stvaranja novog prostora u prostoru slike otkriva koncept izvornog arhitektonskog impulsa, spajanjem u različitu kvalitativnost likovnosti. Sposobnost vizuelnog mišljenja na slikarskom platnu koje poprima životni smisao i egzistira samostalno, ali sasvim nepretenciozno, predstavlja iznimno originalan senzibilitet umjetnika u procesu stvaranja i prenošenja njegove konceptualne poruke. Misaona reflektivnost u skladu s likovnim senzibilitetom otvara novu viziju vremena i prostora uz životne pokrete likova geometrijske asocijativne apstrakcije. Slikarski opus Miljenka Belera definirani je izraz interne respektabilne poetične imaginarne stvarnosti, preliven na samostalne logične prostore i forme u domeni suvremenog slikarstva.

Izložba Djevojke, more i galebovi ostaje otvorena do 26. travnja, a postav je moguće razgledati svakim radnimdanom od 10.00 do 13.00 sati, ili uz prethodnu najavu organizatoru - Centru za kulturu Grada Krka na 051 220 041 ili kultura@gradkrk.net.