Udruga Progres: Preporuke za održivi uzgoj povrća na području Grada Krka

U sklopu projekta Održivi uzgoj ekološkog povrća krčka Udruga Progres istražila je mogućnosti uzgoja povrća na različitim platnima protiv korova, korištenje silažnih folija za zaustavljanje širenja korova tijekom perioda mirovanja, učinkovitost ekoloških sredstava za zaustavljanje ili usporavanje najznačajnijih štetočina na najčešće uzgajanim povrtnim vrstama, kao i druge agrotehničke zahvate.

U Preporukama za održivi uzgoj povrća na području Grada Krka dostupnim u prilogu ove obavijesti navedena su najvažnija svojstva tla na koja treba obratiti pozornost prilikom njegove obrade i pripreme za novu vegetacijsku godinu, zajedno s iskustvima članova udruge vezanim uz upotrebu platna protiv korova, silažnih folija i Agryl malča. Također, preporučena je i nekolicina održivih metoda proizvodnje koje omogućuju manji radni intenzitet u proizvodnji povrća, ali i istaknuti savjeti kod uzgoja najčešćih kultura.