Udruga Muzika u koracima - MooK: Koncert gitarista Luke Lovrekovića - uvod u ovogodišnji Glazbeni kamp

Udruga Muzika u koracima - MooK i ove godine, između 18. i 24. travnja, u mjestima Milohnići i Brzac organizira Glazbeni kamp, koji će započeti pravom poslasticom za sve ljubitelje klasične glazbe tj. koncertom mladog gitarista Luke Lovrekovića. Koncert će se održati u ponedjeljak, 18. travnja, s početkom u 19.00 sati, na Placi u mjestu Milohnići, odnosno u slučaju lošeg vremena u prostoru Društvenog doma u Milohniću. Ulaz na koncert je besplatan!

Luka Lovreković, rođen 1995., počeo je svirati gitaru u dobi od osam godina. Diplomirao je 2019. godine na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, u klasi Krešimira Bedeka. Nakon studija u Zagrebu, upisuje se na Kunstuniversitat Graz gdje studira u klasi Lukasza Kuropaczewskog. Pohađao je majstorske tečajeve renomiranih gitarista poput Manuela Barrueca, Lukasza Kuropaczewskog, Xhevdeta Sahatxhije, Carla Marchionea, Petrita Çekua, Paola Pegorara, Zorana Dukića, Judicaëla Perroya, Lorenza Michelija i ostalih. Od početka glazbene karijere bio je uključen u mnoga kulturna događanja i koncerte u Hrvatskoj i inozemstvu. Dobitnik je brojnih nagrada na natjecanjima u Hrvatskoj, Belgiji, Bugarskoj, Njemačkoj, Italiji, Poljskoj, Španjolskoj, Portugalu ili Nizozemskoj. Zaslužio je Oskara znanja Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, 2017., zatim Dekanovu nagradu Muzičke akademije u Zagrebu, 2019., te zahvalnicu Grada Križevaca, 2021. godine. Također, pobjednik je natjecanja u organizaciji Muzičke akademije u Zagrebu i Veleposlanstva Kraljevine Španjolske u Hrvatskoj kao najbolji izvođač španjolske glazbe, 2016. godine. Otad, zajedno s gitaristima Lovrom Peretićem i Ivanom Šimatovićem, član je nagrađivanog Tria Evocacion. Zaposlen je kao asistent na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu.

Kompletne informacije o svim programima, terminima održavanja, uvjetima i načinima održavanja ovogodišnjeg Glazbenog kampa možete pronaći: OVDJE.

Kontakt podatci:

Udruga Muzika u koracima - MooK

Brzac 97, 51500 Krk

Mob.: +385 91 975 40 64 (Slađana Čolović)

Mob.: +385 91 203 08 55 (Eni Božić Molnar)

E-mail: udruga.mook@muzikaukoracima.hr

Web: www.muzikaukoracima.hr