Udruga Muzika u koracima: Prijavite se za sudjelovanje u radu Glazbenog kampa 2022.

U organizaciji Udruge Muzika u koracima - MooK na otoku Krku u mjestima Milohnići i Brzac od 18. do 24. travnja 2022. godine održat će se Glazbeni kamp 2022. koji predstavlja priliku za dodatnu edukaciju talentirane, darovite i motivirane djece koja su željna znanja i usavršavanja unutar vlastitog profesionalnog puta. U odnosu na prošlogodišnje izdanje kampa, ove godine njegovi će polaznici osim klasične gitare na raspolaganju imati edukaciju iz sviranja klavijatura i modernog pjevanja.

Kamp se, dakle, sastoji od tri programa pod nazivima All inclusive, Šotovento i Music in steps te je prilagođen dobnim skupinama: od 10 do 16 godina za programe All inclusive i Šotovento te od 6 do 8 godina za program Music in steps.

Programi All inclusive i Šotovento

Polaznici programa All inclusive i Šotovento imt će individualne sate klasične gitare u kombiniranoj nastavi s prof. Antoniom Rumenovićem i prof. Slađanom Čolović, dok je nastava klavira dodijeljena prof. Davoru Juretiću, a moderno pjevanje renomiranoj pjevačici Ani Kabalin. U ovom kontekstu treba istaknuti kako je pristup provođenju nastave individualan što svakom polazniku omogućava da u punoj mjeri ostvari svoj muzički potencijal. Radionice teorijskih predmeta vodit će prof. Davor Juretić, dok će temelje aranžiranja i improvizacije predavati Ivan Pešut (dobitnik diskografske nagrade PORIN). Njima je povjereno i održavanje radionice komorne glazbe koja će se odvijati svakodnevno. Imajući u vidu kako su navedene radionice mentalno i fizički zahtjevne, poželjno je da polaznici obiju spomenutih programa sudjeluju i u radionici tjelovježbe pod vodstvom Kristine Bajčić. Pored toga, polaznicima All inclusive programa na raspolaganju će biti i likovna radionica pod vodstvom pedagoginje i umjetnice Andree Staničić.

Smještaj je u vrijeme trajanja kampa osiguran u prekrasnom Molanr resortu, dok je prehrana organizirana u suradnji s krčkim restoranima. Brigu o polaznicima kampa vode mentori i volonteri.

Svi oni koji završe programe All inclusive i Šotovento, na svoje će e-mail adrese dobiti osvrte svojih mentora na rad te savjete za daljnje napredovanje.

Program Music in steps

Program Music in steps namijenjen je najmlađima koji svoje afinitete prema glazbi i/ili likovnosti još uvijek nisu usmjerili preko klasičnih programa edukacije. Ovaj program uključuje učenje osnova glazbene teorije uz pjevanje i igru kao pripremu za buduće glazbeno obrazovanje, zatim upoznavanje s različitim instrumentima radi razvijanja osjećaja ritma i melodije te upoznavanje s različitim tehnikama likovnog izražavanja. Ovaj će program voditi Ana Horvat, odgojiteljica i umjetnica.

Ciljevi ovog sedmodnevnog Glazbenog kampa mogu se sažeti na povezivanje i druženje mladih glazbenika, inzistiranje na individualnom pristupu po mjeri polaznika, jačanje vještine funkcioniranja u timu te osvještavanje važnosti brige o vlastitom zdravlju.

Kamp započinje 18. travnja koncertom otvaranja na kojem će nastupiti gitarist Filip Mišković, student treće godine Muzičke akademije u Zagrebu, inače dobitnik više od 40 nagrada i priznanja na raznim državnim i međunarodnim natjecanjima. Kamp, također, i završava koncertom koji je predviđen 23. travnja, a na kojem će njegovi polaznici izvesti svoj program. Ulaz će biti slobodan za sve posjetitelje.

Prijave za sudjelovanje u radu kampa otvorene su do 11. travnja 2022., odnosno do popunjena kapaciteta pošto je isti ograničen. Rane prijave (tzv. early bird) zaprimaju se do 15. veljače 2022. godine, a za polaznike prijavljene do navedenog termina i cijena sudjelovanja bit će povoljnija.

Kompletne informacije o svim programima, terminima održavanja, uvjetima i načinima održavanja Glazbenog kampa 2022. mogu se pronaći na internetskim stranicama Udruge Muzika u koracima - MooK: muzikaukoracima.hr.

Kontakt podatci:

Udruga Muzika u koracima - MooK

Brzac 97, 51500 Krk

Mob.: +385 91 975 40 64 (Slađana Čolović)

Mob.: +385 91 203 08 55 (Eni Božić Molnar)

E-mail: udruga.mook@muzikaukoracima.hr

Web: www.muzikaukoracima.hr