Tramonto: Koncert Zoran Majstorović Organ Trija

Serija ljetu primjerenih Tramonto koncertnih predstavljanja, u srijedu, 31. srpnja 2019. godine, s početkom u 21.00 sat, nastavlja se koncertom Zoran Majstorović Organ Trija, a koji će se ovog puta (umjesto na Trgu krčkih glagoljaša) odvijati na slikovitom Trgu Kamplin. Program organizira i provodi Udruga Kreativni Krk, a ulaz na koncert se ne naplaćuje!

Trio predvodi Zoran Majstorović, jazz glazbenik, gitarist, multiinstrumentalist, aranžer i kompozitor, koji je jazz magistrirao u Italiji. Pored toga, stručno se usavršavao aktivno sudjelujući na edukacijama brojnih svjetski poznatih gitarista i ostalih instrumentalista. Osim što je surađivao s mnogim domaćim jazz i etno glazbenicima, zabilježio je suradnje i sa svjetski poznatim glazbenicima kao što su: Joe Locke, Bruce Ditmas, Corey Christiansen, Pat O’Leary, Russ Spiegel, Joe Kaplowitz ili Antal Brasnyo, ali i s međunarodno priznatim vokalistima kao što su: Saba Anglana, Tamara Obrovac, Milk and Coffee, Arsen Dedić, Simon Marlow, Tereza Kesovija ili Francesca Viaro. Za svoj je rad, odnosno vještinu i umijeće sviranja bio više puta nagrađen. Osim kultne nagrade Status koju je dobio kao najbolji hrvatski etno glazbenik, osvojio je i nagradu Damir Dičić kao najbolji hrvatski jazz gitarist. Uz to, dobitnik je nagrade Miroslav Sedak Benčić koju dodjeljuje Hrvatsko društvo skladatelja za rad na području jazz kompozicije, ali i nacionalne diskografske nagrade Porin. Majstorović trenutno vodi nekoliko projekta, među kojima je i Zoran Majstorović Organ Trio kojim će se predstaviti u Krku. Paralelno predaje glazbu, drži radionice i seminare te djeluje u organizaciji raznih glazbenih događanja.

Pored Zorana Majstorovića na gitari, Trio čine Roberd Bargad iz SAD-a na orguljama te Klemens Marktl iz Australije na bubnjevima, glazbenici s dugogodišnjim međunarodnim karijerama i velikim sviračkim iskustvom na polju blues i jazz glazbe, a koji će tijekom krčkog gostovanja predstaviti svoju originalnu glazbu, kao i neke od najpoznatijih skladbi iz blues i jazz repertoara. Ono što ovaj glazbeni kolektiv čini jedinstvenim su boje i teksture zvuka koje proizvode; od eksperimentalnih tehnika sviranja vlastitih instrumenta, pa sve do korištenja efekata i elektronike te raznih drugih elemenata svojstvenih glazbi 21. stoljeća.