Svojim rukotvorinama krčki vrtićari podsjetili na nužnost očuvanja prirode

U Galeriji Decumanus, 19. ožujka 2015. godine, otvorena je prigodna izložba Dječjeg vrtića Katarina Frankopan - Povratak prirodi - koju već tradicionalno čine mnogi maštoviti radovi djece i odgajateljica iz vrtića u Krku, Malinskoj, Baški, Omišlju, Njivicama, Vrhu, Vrbniku i Polju.

Svaki od tih vrtićkih kolektiva ove se godine predstavio velikom skulpturom životinje koje su postale zanimljivom podlogom za izlaganje mnogobrojnih dječjih rukotvorinama inspiriranih temom Uskrsa, ali i proljetnog perioda, uopće.
Pored krčkih mališana koji su u pratnji odgajateljica priredili igokraz, izložbu su zajednički otvorili Maja Parentić, ravnateljica krčkog Centra za kulturu, Irena Žic Orlić, ravnateljica Dječjeg vrtića Katarina Frankopan i Darijo Vasilić, krčki gradonačelnik.
Draga djeco i odgajateljice, uvodi Parentić, ovu priliku iskorištavam da vam se zahvalim na uležnom trudu, jer ostvaren je prigodan izložbeni program koji će nas Krčane, ali i sve naše goste na naljepši mogući način uvesti u proljeće.
Zadovoljstvo mi je podsjetiti, dodaje Žic Orlić, kako Dječji vrtić Katarina Frankopan već šest godina ponosno nosi Zelenu zastavu, točnije naziv Eko-vrtić, a pod tim se okriljem, kroz odgojno-obrazovni rad, provode razna ekološka nastojanja, poput odvojenog prikupljanja otpada ili štednje energije, a sve u cilju razvijanja svijesti o nužnosti očuvanja prirode i okoliša. Stoga smo za ovogodišnju vrtićku eko-temu izabrali upravo geslo Povratak prirodi, što je ujedno i naziv izložbe na kojoj izuzev velikog truda i kreativnosti krčkih vrtićara i njihovih odgajateljica možemo primijetiti kako su sve dječje rukotvorine načinjene isključivo od prirodnih materijala. Ovom prigodom, ističe Žic Orlić, osim krčkom Centru za kulturu koji nas svake godine ugošćuje u svome izložbenom prostoru, zahvaliti se moramo i našim komunalnim društvima Vecli i Ponikvi eko otok Krk, koji nam u realizaciji ovakvih projekata uvijek izađu u susret.
Našim mališanima i njihovim odgajateljicama, navodi Vasilić, treba odati priznanje na uloženom trudu i to ne samo pri realizaciji ove izložbe, već i ostalih programa, izvan onih redovnih, kojima vrtić sudjeluje u čitavom nizu aktivnosti Grada i Centra za kulturu, a u čuvanju krčkog okoliša vrlo je aktivan partner i našoj Ponikvi eko otok Krk. Tko bi nas odrasle, zaključuje Vasilić, trebao upozoravati da čuvamo prirodu i njezinu biološku raznilost, ako ne vi djeco, i na tome vam se od srca zahvaljujemo!
Izložbu Povratak prirodi svi zainteresirani imati će prilike razgledati do 01. travnja, i to svakim radnim danom od 10.00 do 12.00 te od 18.00 do 20.00 ili uz prethodnu najavu organizatoru Centru za kulturu Grada Krka telefonom na 051 220 041 ili mailom na kultura@gradkrk.net.