Sv. Nikola i njegova pratnja oduševili malene Krčane

Ni ove godine omiljeni svetac kojem se najviše vesele najmlađi nije zaobišao naš grad. Bogat program u čast poznatog zaštitnika djece, pomoraca i putnika započeo je 05. prosinca tradicionalnom šetnjom, koja ovoga puta nije započela u Krčkoj luci već na Trgu Kamplin.

Milosrdni svetac, kojeg su ovom prigodom, po prvi put, pratila dva simpatična magarčića, u društvu krampusa, raspoloženih limenjaka i malenih pjevača, krenuo je, praćen glazbom, ulicama starog grada prema moru gdje su ga dočekali mnogi već pomalo nestrpljivi mališani. Nakon kratkog zadržavanja na Rivi brojna je povorka predvođena krampusima krenula put Vele place, gdje su najznatiželjniji imali priliku pozdraviti i popričati s omiljenim svecem, ali i pomaziti Nikoline pitome magarčiće. Ondje su svoje glazbeno umijeće, izvevši nekoliko pjesma posvećenih Nikoli i gradu, demonstrirali naši Mići Boduli.
Međutim, to ne bijaše kraj svečeva ovogodišnjeg pohoda. Već 06. prosinca on je s veselim krampusima pohodio krčke vrtiće i škole, da bi i ondje ostavio pokoje iznenađenje kao zahvalu za trud uložen u pripremu uvijek kreativnog programa s kojim mališani, bez obzira na uzrast, tradicionalno dočekuju sv. Nikolu.
Podjela darova potom je u popodnevnim satima nastvaljena u neobično dekoriranoj Galeriji Decumanus, kada su na red, da sveca podsjete kakvi su tijekom godine bili te prime zasluženi poklon, došli i oni najmlađi.
Kao što to inače biva bogat program sv. Nikoli u čast, uz veliku podršku limene glazbe, zboraša i školaraca - krampusa, realizirao je Centar za kulturu Grada Krka.