Što kada se svijet zatrpa otpadom - otkrila su nam dva simpatična prijatelja

Prvi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, točnije predstava Bibi i Bubi kreirana u produkciji popularnog  Kerekesh teatra, na Sceni Zidine odigrana je 08. srpnja 2020. godine.

Godina je 2034. i naš planet postao je jedno veliko odlagalište otpada. Od smrada se više ne može disati, a od količine smeća hodati. Litra čiste vode stoji čak 99,99 kuna. Sve tvornice za razvrstavanje otpada prestale su s radom, što znači da je svakim danom smeća sve više i više... Upravo u takvom svijetu živješe simpatični dječaci Bibi i Bubi, koji su većinu svog djetinjstva proveli upravo na smetlištu. Kroz igru i čitav niz duhovitih situacija oni su pokušali sastaviti podmornicu i pronaći škrinju u kojoj se nalazi plan za spas svijeta. No, taj je put bio prepleten brojnim problemima praćenim stalnim verbalnim bullyingom koji je naposljetku rezultirao svađom najboljih prijatelja, i rastankom. Ali na sreću krčkih mališana, te su nedaće trajale jako kratko...

Ovu svakako zanimljivu i poučnu kazališnu igru eko predznaka napisao je i režirao Jan Kerekeš, dok su živahne i simpatične protagoniste utjelovili Jan Kerekeš i Matko Knešaurek, s time da je za scenografiju bio zadužen Dario Horvat, kostimografiju Mladen Jeremić, a glazbu Marin Kereš i Jan Kerekeš.

U nastavku kazališnog dijela Ljetnih priredbi, već u ponedjeljak, 13. srpnja, slijedi hvaljena komedija Zov divljine kreirana u produkciji Gradskog kazališta Scena Gorica.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.