Slijedi drugo izdanje Krk Etno Festa: Pul Kaštela!

Nakon više nego uspješne premijere, Krk Etno Fest: Pul Kaštela dobiva svoj nastavak. U festivalskom formatu od dva dana krčkoj, ali i široj publici, predstavit će se aktualna imena s etno, world music, jazz, blues i folk scene.

Na ovogodišnjem će izdanju premijerno nastupiti Trio Franolić - Ćulap - Gabrić, a poseban nastup pripremaju velikani hrvatske etno scene Afio. Riječki bend Če bo bo če na na s napjevima iz bogate balkanske riznice otvara festival, dok ga zagrebački world music progresivci Doringo zatvaraju.

Krk Etno Fest: Pul Kaštela održat će se u četvrtak i petak, 16. i 17. lipnja 2022. godine, na Sceni Zidine u gradu Krku, poznatoj lokaciji na kojoj se već dulje vrijeme odvijaju programi Ljetnih priredbi ili, konkretnije, dvorištu Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk, za razliku od prošle godine kada je festivalski program odrađen na Trgu Kamplin.

Festival organiziraju riječki Distune promotion u suradnji s Udrugom Kreativni Krk, a program je dio akcije Jer svirati se mora 2 Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske i Hrvatske glazbene unije. Financijsku podršku festivalu pružili su: Grad Krk, HUZIP i Turistička zajednica Grada Krka. Vizulani identitet potpisuje zagrebački dizajnerski dvojac Radnja.

 

 

Program 2. Krk Etno Festa: Pul kaštela

 

– četvrtak, 16. lipnja, Scena Zidine

20.00, vrata

20.30, Če bo bo če na na

21.30, Afion

 

– petak, 17. lipnja, Scena Zidine

20.00, vrata

20.30, Trio Franolić - Ćulap - Gabrić

21.30, Doringo

 

Ulaznice:
 

U prodaju je pušten ograničen broj ulaznica koje su dostupne putem sustava Entrio, kao i u Dallas Music Shopu u Rijeci, Splitska 2a. Cijena ulaznice u pretprodaji za svaki od dana iznosi 60,00 kn, a na dane održavanja koncerata 75,00 kn. Također, u prodaji su i festivalske ulaznice koje vrijede za oba dana, a njihova je cijena 100,00 kn.

 

O glazbenicima:
 

Če bo bo če na na četveročlani je riječki sastav čiji se repertoar sastoji od vlastitih aranžmana tradicionalnih hrvatskih napjeva, napjeva Balkana, tradicionalnih romskih te autorskih kompozicija. Pored klasičnog repertoara, publici će se predstaviti i novim materijalom koje spremaju za prvo studijsko izdanje.

 

 

Afion je zagrebačko-skopsko-malmeški world music kolektiv koji je na sceni od 2003. godine. Inspiraciju najčešće nalaze u folkloru hrvatskog i makedonskog područja. Tradicijske pjesme pretaču u vlastite, originalne interpretacije i kompozicije. Mnoštvo koncerata (više od 500!) koje su održali u Hrvatskoj i diljem Europe, pribavilo im je kultni status i velik broj fanova. Svojim izvedbama znanih i neznanih tradicijskih pjesmama izazivaju emocije koje navode publiku na ples, smijeh, ali i suze. Studijski albumi Afion i Čudni svati nominirani su za diskografsku nagradu Porin. Posljednji album iz 2020. godine Treći Bilbil fantastično je otpjevan, odsviran i produciran te kvalitetom odskače izvan stilski širokog, a opet dosegom publike donekle uskog svijeta matičnog žanra. Treći Bilbil naprosto je fenomenalan komad glazbe, oslonjen na univerzalnost ne samo glazbenog nasljeđa nego i ljudskog duha.

 

 

Trio Franolić - Ćulap - Gabrić izvodi autorsku glazbu koja spaja elemente arapske, turske i balkanske glazbe s indijskom, jazz, romskom i klasičnom glazbom. Arapski makami nadopunjuju se s romskim i durskim ljestvicama te s pentatonikom, najčešće u kombinaciji s neparnim ritmovima, što čine orijentalnu glazbu. Oud i viola svojim se toplim zvucima prirodno prožimaju s egzotičnim udaraljkama. To je glazba koja teče kao slobodno razmišljanje, gotovo kao prirodni dijalog koji stvara magičnu atmosferu. U pripremi je materijal za prvi zajednički album koji će predstaviti na festivalu.

 

 

Doringo je šesteročlani zagrebački world music bend u formaciji Dinko Čvorić (gitara), Mihovil Jurdana (bas), Damir Mihaljević (bubanj), Mak Murtić (saksofon, flauta), Lucija Stanojević (violina) i Nika Bauman (flauta). Na festivalu će se predstaviti aktualnim, trećim albumom Budem, budem koji je izašao prošle godine. Njihova nas instrumentalna glazba iz rutinske svakodnevice vodi na putovanje krajolicima, bojama i dezenima. Bogate melodije, osim što nenametljivo veličaju virtuozitet članova sastava, otkrivaju nepresušno vrelo kreativnosti koja kola među njihovim pjesmama.