Sinjani upoznati s krčkim sustavom gospodarenja otpada

S namjerom stjecanja uvida u krčka iskustava vezana uglavnom uz komunalnu problematiku te neposrednog upoznavanja s radom komunalnih društva Ponikve eko otok Krk i Ponikve voda, delegacija Grada Sinja, 21. veljače 2014. godine, posjetila je Grad Krk.

Sastanku su tako pored domaćina, krčkog gradonačelnika Darija Vasilića i njegovog zamjenika Čedomira Milera, nazočili sinjska zamjenica gradonačelnika Kristina Križanac, gradonačelnikov savjetnik Damir Talaja, zamjenica pročelnice Upravnog odjela za prostorno uređenje, komunalne djelatnosti, gospodarstvo i upravljanje Ivana Majić te direktor Javnog komunalnog poduzeća Voda i čistoća Sinj.
Tijekom jednosatnog druženja, u međusobnoj razmjeni iskustava dvaju gradova, domaćini su prezentirali mnoge teme iz područja komunalnog sustava, s naglaskom na rezultate i planove vezane uz sustav prikupljanja i zbrinjavanja otpada, ali i predstavili ostale teme bitne za funkcioniranje Grada na različitim razinama.
Po završetku druženja, delegacija je posjetila upravu krčkih komunalaca, obišavši potom, uz stručno vodstvo, odlagalište i reciklažno dvorište Treskavac.