Prva eko tržnica u gradu Krku

Na prostoru iznad Krušije u gradu Krku (kod spomenika Pralji), 07. travnja 2018. godine, između 09.00 i 14.00 sati (cca), održat će se prva ekološka tržnica, i to u organizaciji Udruge Progres Krk kojoj je zadaća promovirati ekološki uzgoj hrane i ekološki certificirane proizvode.

U budućnosti, ovo aktivno udruženje, na ovakav način planira promovirati i autohtone proizvode s područja čitave Primorsko-goranske županije.

U svom premijernom izdanju na tržnici će se moći pronaći ekološki med, aronija i njezine prerađevine, voće povrće i prerađevine istog, mliječni proizvodi, sirevi, suhomesnati proizvodi, žitarice i razna brašna, gotovi pekarski proizvodi, ekološki namazi, veganski proizvodi, jabučni ocat, razna tjestenina, bučino ulje i brojne druge namirnice.

Izlagači:

• OPG Mičić eko med
  • OPG Brolih aronija i prerađevine
  • OPG Loboda voće povrće i prerađevine
  • OPG Žgajner mlječni proizvodi sirevi voćni jogurti i suhomesnati proizvodi
  • OPG Krušvar žitarice i razna brašna
  • Pekarski obrt Demetra pekarski proizvodi
  • OPG Smid ekološki namazi senf i jabučni ocat
  • Zelena doo veganski proizvodi l
  • OPG Sokić razna tjestenina i medveđi luk
  • OPG Andreja Petrović bučino ulje
  • OPG Prenc brašna od konoplje

Gradom Krkom tako će u subotu vladati civilni sektor koji uz ekološku tržnicu, 11. po redu Drobnica fest kojim Udruga maslinara Drobnica slavi 15 godina postojanja, donosi i koncert BelfastFooda i The Beatles Revival Banda kojeg na Veloj placi u večernjim satima priređuje Udruga Kreativni Krk.