Priključite se besplatnim travanjskim radionicama za turističke djelatnike i privatne iznajmljivače

Turistička zajednica Grada Krka, u suradnji s Turističkom zajednicom otoka Krka i Savjetovalištem za obiteljski smještaj Interligo d.o.o. iz Splita, tijekom mjeseca travnja ove godine priređuje besplatnu dvodijelnu edukaciju uživo namijenjenu turističkim djelatnicima i privatnim iznajmljivačima. Edukacija će se odvijati 15. i 16. travnja u Velikoj vijećnici Grada Krka (Kinu Krk).

S ciljem što kvalitetnije pripreme te upoznavanja s trendovima i novostima za nadolazeću turističku sezonu, temama će biti obuhvaćene sve bitne informacije vezane uz poslovanje, a prezentirat će se aktualnosti i mogućnosti oglašavanja, kao i trendovi na turističkom tržištu. Ovaj edukativni program nastavak je višegodišnje prakse otočnih turističkih zajednica kojima se u nizu zajedničkih aktivnosti nastoji kontinuirano educirati dionike u turizmu te poticati na praćenje i prilagodbu turističkim trendovima. Svaki segment edukacije podrazumijeva: predavanje te pitanja i odgovore.

Raspored predavanja:

Ponedjeljak, 15. travnja 2024. u 17.00 sati

Administracija privatnog smještaja/Preuređenje objekta

– administracija privatnog smještaja

– koje dokumente i knjige treba voditi iznajmljivač

– cjenik

– izdavanje računa

– financijske obveze iznajmljivača

– što sve mora imati apartman (prema Pravilniku)

– PDV identifikacijski broj

– plaćanje PDV-a na proviziju (načini)

– europska direktiva o radu portala

– preuređenje objekta

– kada krenuti s preuređivanjem objekta

– trendovi u smještaju i kako se uskladiti

– uređenjem i dizajnom do većeg broja rezervacija

Predavač: Savjetovalište za obiteljski smještaj Interligo d.o.o., Meri Čižmić Kraljević

Trajanje predavanja: tri školska sata (135 minuta + pitanja iznajmljivača + pauza od 10 minuta)

Sudjelovanje na edukaciji je besplatno uz obveznu prijavu putem online obrasca, i to najkasnije do petka, 12. travnja 2024., do 12.00 sati.

Prijava: OVDJE!

Utorak, 16. travnja 2024. u 09.00 sati

Oglašavanje/Komentari gostiju/Zakon o turizmu

– oglašavanje

– kako postići vidljivost oglasa

– kako doći do rezervacija

– komunikacijom do većih prihoda

– upravljanje komentarima - odgovaranje na pozitivni i negativni komentar gosta

– Zakon o turizmu

– ulazak i izlazak iz sustava PDV-a

Sudjelovanje na edukaciji je besplatno uz obveznu prijavu putem online obrasca, i to najkasnije do petka, 15. travnja 2024., do 12.00 sati.

Prijava: OVDJE!

Više informacija: