Predstavljene prošlogodišnje aktivnosti Foto kluba Krk

U Galeriji Decumanus, 20. veljače 2014. godine, otvorena je izložba članova Fotok kluba Krk na kojoj svoje recentne radove zajednički predstavljaju Luka Žanić, Mirjana Kirasić Nekić, Sebo Sindičić, Zoran Uzelac i Josip Kukolj.

Izložbosu su zajednički otvorili Igor Gržetić, suradnik krčkog Centra za kulturu te članica i predsjedinik krčkog fotografskog udruženja Mirjana Kirasić Nekić i Luka Žanić.
Nakon što je pozdravio okupljene, Gržetić je kazao kako začetak suradnje krčkog Centra za kulturu i Foto kluba Krk seže u sam početak prošle godine kada je u Decumanusu organizirano samostalno predstavljanje fotografskih radova Luke Žanića. Već je tada dogovoreno kako će krčki fotografi dobiti termin tijekom kojeg će u našoj galeriji, jednom godišnje, grupno ili pojedinačno, svoje najuspjelije radove predstavljati zainteresiranoj javnosti, zaključuje Gržetić, prepustivši riječ autorima.
Unatoč relativno kratkom periodu djelovanja od svega godine dana, ističe Kirasić Nekić, članovi Foto kluba Krk zabilježili su zavidnu aktivnost. Naime, prošla će godina krčkim fotografima biti zapamćena po sudjelovanju na riječkoj izložbi postavljenoj u Galeriji Principij u organizaciji Fotosaveza Primorsko-goranske županije, zatim uspješnom domaćinstvu Fotografskog doručka, susreta koji je u gradu Krku okupio predstavnike županijskih foto klubova, ali i uključenosti u manifestaciju Županija u jednom danu u sklopu koje je članu krčkog kluba Zoranu Uzelacu dodijeljeno jedno od priznanja za najbolju fotografiju. Osim toga, nastavlja Kirasić Nekić, Foto klub Krk organizirao je i nekoliko stručnih predavanja naših poznatih fotografa poput Stanka Abadžića i Petra Trinajstića, a inicirao je i humanitarnu akciju tijekom koje je krčkoj dječjoj ambulanti poklonjeno nekoliko fotografija prigodne tematike.
Radovi postavljeni u Galeriji Decumanus nisu povezani zajedničkom temom već su na izložbi okupljani autori sami odabrali fotografije po njihovom sudu vrijedne izlaganja. Tematika stoga seže od portreta, pejzaža, pa sve do slučajnih scena iz svakodnevnog života, a očito je kako veći dio snimljenih ambijenata pripada otoku Krku. Upravo je ovdje očita jedna od osnovnih zadaća ovog udruženja, zaključuje Kirasić Nekić, interpretiranje i promoviranje svih njegovih vrijednosti.
Izložba članova Foto kluba Krk ostaje otvorena do 07. ožujka, a postav je moguće razgledati svakim radnim danom između 10.00 i 13.00 sati, odnosno uz prethodnu najavu organizatoru Centru za kulturu Grada Krka na 051 220 041 ili kultura@gradkrk.net.