Predajom gradskih ključeva i podizanjem zastave krenulo vrijeme Karnevala

Kao što tradicija nalaže, božićno-novogodišnje vrijeme, 13. siječnja 2019. godine, na prostoru Vele place zaključeno je otvaranjem još jednog Krčkog karnevala, i to podizanjem karnevalske zastave, predajom gradskih ključeva u ruke raspoloženih maškara, a sve to, uz svirku krčkih limenjaka i ples mažoretkinja, pod budnim okom karnevalskog kraljevskog para.

Za vrijeme karnevala, prema drevnoj tradiciji, gradska se vlast predaje u ruke veselih maškara, što je simbolički predstavljeno predajom gradskih ključeva iz ruku gradonačelnika Darija Vasilića karnevalskom meštru, a čija će vlast pridonjeti ne samo dobrom raspoloženju tijekom maskiraniranih zabava, već i u sve ostale dane trajanja Karnevala.

Ovogodišnja manifestacija tako broji tri karnevalske zabave subotom (19. siječnja te 02. i 16. veljače) te jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (20. siječnja te 03. i 17. veljače) kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom uveseljavati Opća opasnost, Željko Bebek i Mate Bulić. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00 i traju sve do 04.00 sata, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju između 16.00 i 20.00 sati, gdje ih uz dobru svirku očekuje tombola, ali i nagrade za najkreativnije maske.

Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 05. ožujka, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi.

Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko, uz neizostavnu podršku Grada Krka i Turističke zajednice Grada Krka.

Fotografije: Goran NekićAnica Žic (Fotoklub Krk).