Početkom rujna na otoku Krku zabilježeno 4 milijuna noćenja

Otok Krk, mogli bismo kazati, ulazi u finale svojih turističkih ostvarenja, a da su i ove godine dostignuti zaista zavidni rezultati najbolje svjedoči nedavno zabilježen premašaj od 4 milijuna noćenja realiziran desetak dana ranije nego li je to bilo rekordne, 2015. godine. Istu situaciju možemo prenijeti i na grad Krk gdje je također ranije nego lani ostvareno milijun noćenja.

Upravo takvi rezultati bili su razlogom da se 22. rujna 2016. godine u ugodnom ambijentu Vile Lindraže u mjestu Gostinjac, smještenom nedaleko Dobrinja, u režiji Turističke zajednice otoka Krka, priredi svečana tiskovna konferencija, koja je uz predsjednika te krovne asocijacije krčkog turizma, ujedno i načelnika Općine Dobrinj Nevena Komadine, te direktoricu Turističkog ureda Majde Šale, na jednom mjestu okupila sve čelnike lokalnih turističkih zajednica.
Tijekom osam ovogodišnjih mjeseci, uvodi Šale, na otoku Krku ostvareno je 629.406 dolazaka i 3,76 milijuna noćenja, a u prvih deset dana vrlo dobro posjećenog rujna ostvarene su dodatne 284 tisuće noćenja. Takva statistika ukazuje da smo ove godine, nešto ranije u odnosu na prošlu, po drugi put za redom premašili magičnu granicu od 4 milijuna noćenja, napravivši značajan korak prema oživotvorenju ambicioznog plana kojim se do kraja ove godine u turističku statistiku namjerava upisati čak 4,3 milijuna noćenja, istakla je Šale.
Da ostvareni rezultati nisu tek slučajnost potvrdili su svi ovom prigodom okupljeni u Gostinjcu, složivši se kako spomenute brojke prije svega predstavljaju rezultat kontinuiranog rada i značajnih ulaganja sviju onih koji s turizmom i od turizma žive, i to ponajviše kroz investicije kojima se podiže ukupna razina kvalitete turističkih usluga.
Turizam našeg otoka, dodaje Komadina, čini njegovih sedam iznimno jakih turističkih destinacija koje u nacionalnim turističko-promotivnim kampanjama često ne dobivaju mjesto koje zaslužuju, iako je svima jasno kako upravo Krk, obzirom da nosi oko 35% županijskog te 7% nacionalnog turističkog prometa, danas drži jednu od liderskih pozicija hrvatskog turizma.
Prigodno druženje u seoskoj vili u vlasništvu obitelji Krsmanović predstavnici turističkih zajednica iskoristili su i za premijerno predstavljanje nove karte šetnica otoka Krka kojom se objedinjeno promovira kompletna mreža otočnih šetnica i markiranih planinskih staza. Na 68 dionica, tom je kartom obuhvaćeno gotovo 600 km uređenih pješačkih poteza što čine jedan od jačih aduta u izvansezonskoj ponudi otoka Krka. Na samom kraju konferencije najavljena je i završna svečanosti ovogodišnje akcije Otočna rožica koja će se, 30. rujna, s početkom u 11.00 sati, održati u Portu, u samostanu franjevaca trećoredaca sv. Marije Magdalene.