PGŽ: Javni poziv za financijsku potporu poduzetnicima u kulturi u 2022. godini

Temeljem članka 5. Pravilnika o općim uvjetima dodjele subvencija i pomoći iz Proračuna Primorsko-goranske županije (Službene novine broj 14/13, 6/14 i 33/19), Upravni odjel za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije, dana 26. svibnja 2022. godine, raspisuje Javni poziv za financijsku potporu poduzetnicima u kulturi u 2022. godini.

1. Predmet Javnog poziva za financijsku potporu poduzetnicima u kulturi u 2022. godini (u nastavku: Poziv) dodjela je bespovratnih sredstava Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu. Bespovratna sredstva odobravaju se kao potpore male vrijednosti, a pravo prijave imaju pravne osobe registrirane za obavljanje kulturnih djelatnosti s područja Primorsko-goranske županije. Potpore se odobravaju za sve programe/projekte koji su ili će biti realizirani od 01. siječnja 2022. do 31. prosinca 2022. godine.

2. Putem Javnog poziva podržavat će se aktivnosti u prvom redu iz djelatnosti izdavaštva i filmskog stvaralaštva u svrhu potpore mikro i malim trgovačkim društvima i obrtima s područja Primorsko-goranske županije. U skladu s financijskim mogućnostima podržavat će se i ostale poduzetničke aktivnosti u kulturi.

3. Ukupno planirana vrijednost Poziva za 2022. godinu iznosi 110.000,00 kuna. Najmanji iznos financijskih sredstava koji se može prijaviti i ugovoriti po pojedinoj potpori je 5.000,00 kuna, a najveći iznos po pojedinoj potpori je 15.000,00 kuna.

4. Kriteriji za odabir, odnosno dodjelu sredstava su slijedeći:

• usmjerenost programa/projekta na neposrednu društvenu korist i stvarnim potrebama u zajednici u kojoj se provodi,
  • jasno definiran i realno dostižan cilj programa/projekta,
  • realan odnos troškova i planiranih aktivnosti programa/projekta,
  • kadrovska sposobnost prijavitelja za provedbu programa/projekta,
  • osigurano sufinanciranje programa/projekta iz drugih izvora,
  • regionalnost programa/projekta (održavanje izvan grada Rijeke).

5. Rok za podnošenje prijava projekata/programa po ovom Javnom pozivu je 15 dana od dana objave Poziva na mrežnim stranicama Primorsko-goranske županije, a završava 10. lipnja 2022. godine.

6. Prijavitelji mogu po ovom Pozivu prijaviti najviše tri programa. Davatelj financijskih sredstava može s istim prijaviteljem ugovoriti najviše do dva programa.

7. Prijave se dostavljaju isključivo na propisanim obrascima, koji su zajedno s Uputama za prijavitelje i ostalom natječajnom dokumentacijom, dostupni na mrežnoj stranici Primorsko-goranske županije, i to: OVDJE.

8. Popunjena i ovjerena prijava zajedno s potrebnom dokumentacijom, u papirnatom obliku, dostavlja se preporučeno poštom ili osobnom predajom (predaja u Pisarnici, Riva 10, prizemlje), u zatvorenoj omotnici, na sljedeću adresu:

Primorsko-goranska županija

Upravni odjel za kulturu, sport i tehničku kulturu

(Javni poziv za financijsku potporu poduzetnicima u kulturi u 2022. godini)

Riva 10,  51000  Rijeka

9. Postupak zaprimanja, otvaranja, ocjenjivanja, mjerila i uvjeti za financiranje, tko nema pravo prijave, dostave dodatne dokumentacije, donošenje odluke o dodjeli potpora i druga pitanja vezana uz ovaj Poziv detaljno su opisani u Uputama za prijavitelje, koje će se zajedno s ostalom natječajnom dokumentacijom nalaziti na mrežnoj stranici Primorsko-goranske županije od dana 26. svibnja 2022. godine.

10. Odluka o dodjeli potpora s popisom korisnika i iznosima odobrenih novčanih sredstava bit će objavljena na službenoj stranici Primorsko-goranske županije u roku od 30 dana od dana zaključenja Javnog poziva. Svi korisnici potpora pisanim će putem primiti Obavijest o ostvarenoj potpori male vrijednosti odmah po donošenju iste.

11. Sve dodatne informacije mogu se dobiti telefonom na broj 051 351 615, odnosno na adresu e-pošte: sanjin.dragozetic@pgz.hr.