Otvorenje izložbe Krk - otok vila, autorice Ive Lulić

Otvorenje izložbe fotografija Krk - otok vila autorice Ive Lulić održati će se 28. travnja 2013. godine u krčkoj Galeriji Decumanus s početkom u 20.00 sati.Radi se o projektu kojem je jedna od zadaća na specifičan način dokumentirati otočne lokacije (izabrane u suradnji s općinama, turističkim zajednicama i Javnom ustanovom Priroda), koje su pretvorene u scenografiju vilinske priče s uporištem u narodnoj predaji - Krčkim legendama (Vêyskim povêdama). Snimanja na krčkim lokacijama započela su početkom travnja, a vile i vilenjake tom su prigodom utjelovili krčki vrtićari, osnovnoškolci i srednjoškolci te mališani iz Dječjeg doma Vladimir Nazor u Karlovcu.
Izložba ostaje otvorena sve do 11. svibnja 2013. godine, a postav je moguće razgledati od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 18.00 i 20.00 sati. Izložbu organizira Centar za kulturu Grada Krka.