Otok Krk predstavljen u slovenskoj Lendavi

Proteklog vikenda, 22. studenog 2014. godine Turistička zajednica otoka Krka sudjelovala je na 9. po redu Hrvatskom balu što ga je u slovenskoj Lendavi iniciralo tamošnje Hrvatsko kulturno društvo Pomurje.

Hrvatski bal priređen je u Hotelu Lipa, a Turističku zajednicu otoka Krka tom su prigodom predstavljali njezina direktorica Majda Šale, predsjednik Marinko Žic, ujedno i načelnik Općine Punat, zatim krčki gradonačelnik Darijo Vasilić, direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice Grada Krka Nataša Jurina te dionici otočnog gospodarskog sektora Tanja Frančišković i Dražen Lesica.
Turistička zajednica je u Lendavu, inače grad smješten uz samu tromeđu s Mađarskom i Hrvatskom, stigla na poziv ljubljanskog predstavništva Hrvatske turističke zajednice i njegova direktora Gorana Blažića.
Nakon što su krčku delegaciju najprije primili lendavski župan Anton Balažek i njegov zamjenik Stanislav Gjerkeš u društvu suradnika, u samom središtu Lendave, uz nastup Klape Tramuntana i folkloraša iz Kulturno-umjetničkog društva Punat, na prigodno uređenom info-punktu predstavljeni su promidžbeni materijali otoka Krka i sadržaji koje otok nudi, od biciklističkih i pješačkih staza, prirodnih resursa, pa sve do prepoznatljive gastro i kulturne ponude.
Tijekom nešto kasnije održanog Hrvatskog bala koji je okupio dvjestotinjak uzvanika, uz klapsku pjesmu, predstavljen je njivički Restoran Rivica, odnosno bogata otočna gastronomija, dok su za tombulu nagrade osigurale mnoge krčke tvrtke i asocijacije.
Pored župana Antona Balažeka i njegovog zamjenika Stanislava Gjerkeša, ovom su jedinstvenom predstavljanju otoka također prisustvovali gradonačelnik Murskog Središća Dražen Srpak, njegov zamjenik Zvonko Vrtarić, zamjenik župana Međimurske županije Zoran Vidović, direktor Termi Lendava Igor Magdić, savjetnica u Veleposlanstvu Republike Hrvatske u Ljubljani Božena Leš te direktor Radija 105 Ivan Mezga.