Osnovana Strukovna skupina obiteljskog smještaja i turizma otoka Krka

Sukladno dogovoru institucija Ministarstva turizma, Hrvatske turističke zajednice te Hrvatske gospodarske komore u prostorijama Turističke zajednice otoka Krka održana je sjednica na kojoj je osnovana Strukovna skupina obiteljskog smještaja i turizama Otoka Krka - ujedno prva takve vrste u Hrvatskoj.Tom prigodom iskazano je zadovoljstvo osnivanjem skupine obiteljskog smještaja na nivou cijelog otoka, budući da isti ostvaruje oko 42 % ukupnih noćenja otoka Krka.
Na inicijativu ministra turizma Veljka Ostojića uz podršku predsjednika HGK Nadana Vidoševića, potporu Ministarstva turizma i sustava Hrvatske turističke zajednice, započeo je opsežan projekt uspostavljanja Strukovnih skupina obiteljskog smještaja i turizama za područja subregija pri svim Županijskim gospodarskim komorama u Republici Hrvatskoj. Oko 60.000 domaćinstava i 250.000 građana koji su neposredno povezani sa ovom djelatnošću, dobiti će konačno mogućnost djelovanja kroz jedinstveni sustav strukovne organizacije pri Hrvatskoj gospodarskoj komori. Do sada ustrojena  nacionalna Zajednica obiteljskog smještaja i turizama, ovim će projektom u svim županijama dobiti još dvije razine komunikacije s bazom. Pri Županijskim gospodarskim komorama, po uzoru na Komoru Rijeka, ustrojiti će se Sekcije obiteljskog smještaja i turizama čiji će članovi biti predstavnici subregionalnih Strukovnih skupina.
Također, na spomenutoj sjednici za predsjednicu Strukovne skupine obiteljskog smještaja i turizma otoka Krka jednoglasno je izabrana Slavica Grgurić iz Punta, dok su članovi Strukovne skupine slijedeći: za područje TZ Općine Baška Damir Crneković, TZ Općine Punat Slavica Grgurić, TZ Grada Krka Lucija Petrak, TZ Općine Malinska - Dubašnica Mate Spicijarić, TZ Općine Omišalj Željka Barišić, TZ Općine Dobrinj Dragan Brnić i TZ Općine Vrbnik Marin Lukarić. Svaki član strukovne skupine biti će koordinator aktivnosti strukovnog udruženja na području svoje općine, odnosno Grada Krka gdje će surađivati sa tamošnjim turističkim uredima.
Naposljetku potrebno je svakako navesti neke od prioritetnih zadaća Skupine poput: organizacija stručnih seminara i radionica, dana otvorenih vrata obiteljskog smještaja, zajedničkih sastanaka sa predstavnicima drugih strukovnih udruženja u destinaciji - s hotelijerima, kampovima, ugostiteljima, turističkim agencijama, brodarima, taksistima, trgovcima, poljoprivrednim proizvođačima, sportskim društvima i ostalima u cilju bolje suradnje na obostranu korist.