Održana Izborna skupština Boćarskog kluba Krk

U klupskim prostorijama, 17. siječnja 2014. godine, održana je Izborna skupština Boćarskog kluba Krk kojoj su pored domaćina nazočili kolege iz Boćarskog kluba Brzac te gradonačelnik Darijo Vasilić uz predsjednika Gradskog vijeća Josip Staničić.

Nakon izbora radnih tijela Izvješće o radu za prošlu godinu zajednički su podnijeli Seđo Samblić, tajnik kluba i Mirko Adžić Kapitanović, voditelj ekipe. Kako je pritom istaknuto, nakon prvog dijela prvenstva Krčani dijele vodeću poziciju u Trećoj županijskoj ligi Primorje, otoci. Osim uspjeha na natjecanjima izdvojene su i ostale aktivnosti kluba poput organizacije turnira Dan grada Krka kojem je pošlo za rukom okupiti značajan broj natjecatelja s područja čitavog otoka te sudjelovanja u organizaciji 26. po redu boćarskog natjecanja Krčki sajam. Organizacijske sposobnosti krčki su boćali okušali i u priređivanju Prvenstva otoka Krka (u pojedinačnoj igri, igri parova, bližanju i izbijanju u krug te preciznom izbijanju) na kojem je Serđo Samblić u pojedinačnoj igri zauzeo odlično drugo mjesto. Tijekom prošle godine, boćari su uspostavili uspješnu suradnju s Udrugom umirovljenika Grada Krka, Udrugom veterana Domovinskog rata otoka Krka, Atletskim klubom Krk i Nogometnim klubom Krk, a posebna zahvala za višegodišnja ulaganja u redovnu djelatnost i investicije kluba upućena je Gradu Krku.
U nastavku Skupštine, odlukom Upravnog odbora, posebna su priznanja dodijeljena: Ivu Petrovu, jednom od utemeljitelja kluba i njegovom prvom predsjedniku, Ivanu Brusiću, također jednom od utemeljitelja kluba i njegovom dopredjedniku u više mandata, ujedno dugogodišnjem voditelju ekipe u kojoj su igrali polaznici Škole boćanja te Dariju Vasiliću, krčkom gradonačelniku koji iz godine u godinu prati i podržava aktivnosti naših boćara.
Plan rada i financijski plan za 2014. godinu potom je predstavio Mladen Milohnić, predsjednik kluba, izdvojivši prije svega inicijativu obnove Škole boćanja, namijenjene djeci i mladima, kojim povodom će u krčkoj osnovnoj školi biti organizirana prezentacija boćarskog sporta, za čiju su realizaciju zaduženi Luka Adžić Kapitanović, Saša Grgantov i Serđo Samblić.
U izbornom dijelu Skupštine članovima Upravnog odbora imenovani su Mladen Milohnić, Bruno Karabaić, Nikola Šamanić, Mirko Adžić Kapitanović, Serđo Samblić, Rajko Milivojević i Luka Adžić Kapitanović, a članovima Nadzornog odbora Saša Grgantov, Milan Žužić i Mladen Kosić. Za predjednika jednoglasno je iznova izabran Mladen Milohnić, za dopredsjednika Bruno Karabaić, dok će tajničke poslove ponovo obavljati Serđo Samblić, a o one blagajničke Marin Butković.
Na samome kraju okupljenim boćarima obratio se gradonačelnik Darijo Vasilić čestitavši im na postignutim rezultatima, dok je o izvrsnoj međuklupskoj suradnji, u ime Boćarskog kluba Brzac, kratko kazivao Radoslav Barić.