Održan 23. Kamp mladih informatičara

I ove su ljetne praznike mladi, a i oni nešto stariji informatičari započeli radno okupivši se u gradu Krku na 23. po redu Kampu mladih informatičara, tradicionalnoj ljetnoj školi informatike Hrvatskog saveza informatičara.

Program Kampa odvijao se od 19. do 29. lipnja 2013. godine u prostoru Osnovne škole Fran Krsto Frankopan. U radionicama Kampa svoje su znanje brusili učenici od 1. razreda osnovne do 4. razreda srednje škole, sveukupno njih 81, a pridružilo im se i 14 nastavnika željnih dodatnog informatičkog usavršavanja. Kamp je tako okupio 95 polaznika za koje je organizirano 12 radionica (Basic, Visual Basic, Logo natjecateljski, Algoritmi OŠ, Algoritmi ŠŠ, C++/STL, Logo, Pascal/Python, PHP, Wordpress, Wordpress za profesore i Olimpijci), a koje su vodili stručni suradnici HSIN-a i Kluba informatičara otoka Krka.
Radionica Olimpijci posebno je organizirana za pripreme članova Hrvatske informatičke reprezentacije (Mislav Balunović, Mislav Bradač, Domagoj Ćevid i Ivan Lazarić) koji će nastupiti na predstojećoj 25. Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi - IOI 2013 u Australiji (Brisbane, od 06. do 13. srpnja). Stručni voditelji priprema olimpijaca bili su nekadašnji iskusni olimpijci Anton Grbin i Ivan Katanić, a pomoć im je pružio Matija Bucić.
U sklopu Kampa, 25. lipnja, održana je i 2. Juniorska hrvatska informatička olimpijada - JHIO 2013 na kojoj je sudjelovalo devet najboljih juniora koji su tijekom četiri sata rješavali četiri originalna problemska zadataka na algoritamskoj osnovi.
Završna svečanost ovogodišnjeg Kampa, tijekom koje su svim učenicima uručena priznanja, a najuspješnijima pohvalnice za pokazana znanja i zalaganje, održana je 28. lipnja. Pokroviteljima i suorganizatorima, te predavačima i voditeljima dodijeljene su zahvalnice. Tom su prigodom uručene i medalje najuspješnijim sudionicima 2. Juniorske hrvatske informatičke olimpijade, a predstavljen je i tim koji će zastupati Hrvatsku početkom srpnja na IOI 2013 u Australiji. Završnoj svečanosti nazočili su krčki gradonačelnik Darijo Vasilić te ravnatelj škole domaćina Serđo Samblić.
Hrvatski savez informatičara organizirao je 23. kamp u suorganizaciji s Klubom informatičara otoka Krka - KIOK i Osnovnom školom Fran Krsto Frankopan, i to pod pokroviteljstvom Hrvatske zajednice tehničke kulture, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Grada Krka i Primorsko-goranske županije.