Odigran Međunarodni otvoreni šahovski turnir Zlatni otok Krk 2013.

Uvjerljivom pobjedom rumunjskog velemajstora Vladislava Nevednichya, u Hotelu Malin, završen je prvi Međunarodni šahovski turnir Zlatni otok Krk, igran u Malinskoj između 06. i 12. travnja 2013. godine.

Na turniru je sudjelovalo 50 igrača iz deset zemalja (Austrije, Belgije, Njemačke, Norveške, Rumunjske, Bugarske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Danske i Hrvatske), odnosno šest velemajstora i šest međunarodnih majstora, što je ovo natjecanje učinilo izuzetno jakim.
Natjecatelji iz Šahovskog kluba Krk postigli su solidne rezultate. Ponajviše veseli nastup mladih talentiranih šahista i šahistica koji su dobili priliku snagu odmjeriti s međunarodnom konkurencijom što s njihove strane zasigurno ima neprocijenjivu vrijednost.
U izuzetno jakoj konkurenciji najbolje plasirani Krčanin bio je Silvano Samblić, zauzevši 25. mjesto, a za njim se na 37. našao Ivan Mršić, na 38. Marijan Brzac, dok je Miro Čaušević nagrađen kao najbolji veteran. Iako su prvi puta sudjelovale na ovakvom međunarodnom natjecanju, mlade i talentirane kadetkinje, sestre Antonela i Katarina Bogdanić, izvrsno su se borile s daleko starijim i iskusnijim protivnicima, što je Katarini naposlijetku donijelo 3, a Antoneli 2 boda.
Ono po ćemu će ovaj međunarodni turnir zasigurno biti zapamćen neobična je borbenost igrača unatoč skromnom nagradnom fondu, što prije svega ide u prilog pozitivnim dojmovima vezanim uz organizaciju natjecanja.
Otočne općine i Grad Krk, kao glavni pokrovitelji, Hrvatski šahovski savez, Šahovski savez Primorsko-goranske županije te organizatori - šahovski klubovi Draga i Krk, imaju mnogo razloga za zadovoljstvo ovim premjernim turnirom te bi već sada trebalo krenuti s planiranjem idućeg, jer sve ukazuje na to kako ova međunarodna priredba ima zaista lijepu perspektivu. (Više o turniru doznajte na: zlatniotok-krk.com!)