Nov način prenošenja sredstava krčkim udrugama

Nakon što su odnedavno poznati rezultati natječaja vezanog uz dodjeljivanje sredstava programima javnih potreba u društvenim djelatnosti, na samom početku ove godine krčke udruge zajedno s ostalim asocijacijama čije će se inicijative (su)financirati iz gradskog Proračuna, s Gradom će uskoro potpisati ugovore.

Riječ je o obvezi koja se ponavlja svake godine, međutim ove Ugovor o sufinanciranju programa javnih potreba u društvenim djelatnostima udrugama donosi ponešto izmijenjene obveze. Odobrena sredstva udrugama će se tako doznačavati prema dinamici programa, u skladu s raspoloživim sredstvima iz gradskog Proračuna, i to prema uputama sačinajenim radi što jednostavnije kontrole namjenskog trošenja proračunskog novca. Prema tome, ako ukupni prihodi gradskog Proračuna budu manji od planiranih, sredstva namijenjena udrugama razmjerno će se umanjiti bez prethodnog sklapanja dodatka ugovoru. Kako bi im se uopće mogla izvršiti uplata udruge su odsad dužne dostaviti ispunjen poseban zahtjev, kao i preslike dokumenata iz kojih je vidljiva namjena trošenja (račun, predračun, ponudu, ugovor, uplatnicu i sl.), a po završetku programa i izvješće sa specifikacijom svih utošenih sredstava.
Za rad civilnog sektora Grad je ove godine izdvojio ukupno 2.010.000,00 kn. Iz tih će se sredstava (su)financirati programi i inicijative 89 udruga, društava, klubova, ustanova i ostalih asocijacija koje su registrirane na području Grada Krka ili ovdje ima prebivalište veći broj njihovih članova. Za 22 udruge u sportu izdvojeno je 1.040.000,00 kn, za 18 udruga u kulturi 340.000,00 kn, za 11 udruga u tehničkoj kulturi 150.000,00 kn, za 28 socijalno humanitarnih udruženja 280.000,00 kn, za šest udruga u poljoprivredi 180.000,00 kn te za četiri građanske inicijative 20.000,00 kn. Cjelovit popis udruga i ostalih asocijacija koje se financiraju iz gradskog Proračuna možete pogledati ovdje