Program Zajedno… publiku poveo na predivno, glazbeno-poetsko putovanje

U pretposljednjoj etapi glazbenog programa 65. Ljetnih priredbi, 16. kolovoza 2021. godine, s obzirom na najavljene loše vremenske prilike, u osnovnoškolskoj sportskoj dvorani smještenoj nadomak Sceni Zidine, atraktivan glazbeno-poetski program pod nazivom Zajedno... zajednički su predstavili Ana Rucner, Matej Meštrović, Borna Šercar i Vedran Mlikota.

Tri vrhunska glazbenika violončelistica Ana Rucner, pijanist Matej Meštrović i bubnjar Borna Šercar ovom su jedinstvenom prigodom združili svoje snage i krčkoj publici predstaviti klasike i evergreene svjetske glazbe kao što su Mozartov Rondo alla Turca, Brahmsov Mađarski ples, Orffova Carmina Burana, Faureova Pavana, Offenbachov Can-Can, Bizetova Carmen ili Meštrovićev Dolcello Mediterana, dok je glumac Vedran Mlikota interpretirao poeziju Tina Ujevića, Dobriše Cesarića, Antuna Gustava Matoša, Antuna Branka Šimića, Drage Ivaniševića, Enesa Kiševića, Arsena Dedića, Edgara Allana Poa, Charlesa Baudelairea ili Jacquesa Brela. S Anom, Matejem, Bornom i Vedranom, u programu Zajedno… u kojem su se dodirivali glazbeni klasici i vrhunska poezija, okupljeni su krenuli na predivno, glazbeno-poetsko putovanje gdje su mogli susresti neku od prepoznatljivih glazbenih tema ili davno zaboravljeni stih, a koji su ih, pretpostavimo, vratili u davni romantični trenutak ili pak podsjetili na poljubac, možda čak i prvi...

U završnici glazbenog programa festivala, ovog četvrtka, 19. kolovoza, publici će se predstaviti ansambl glazbenika mlađe generacije kojeg čine: violinist Silvio Richter, oboistica Dora Draclin, violončelist Anthony Havelka i čembalistica Katarina Javora, a na čijem će se repertoaru naći djela barkoknih velikana poput Johanna Sebastiana Bacha, Jana Dismasa Zelenke i Johanna Heinricha Schmelzera.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk, Turistička zajednica Grada Krka i Vinarija Katunar.