Otvorenje izložbe Granice Andree Staničić

Otvorenje izložbe Granice krčke grafičarke Andree Staničić održati će se 30. travnja 2014. godine u Galeriji Decumanus s početkom u 20.00 sati. Izložba, koja je dijelom projekta Linkin6 [art], ostaje otvorena do 21. svibnja, a postav je moguće razgledati između utorka i subote od 10.00 do 12.00 te od 19.00 do 21.00 sat ili uz prethodnu najavu organizatoru Centru za kulturu Grada Krka na 051 220 041 ili kultura@gradkrk.net.

Granice Andree Staničić spretno govore o modelu napuštanja naslijeđenih obrazaca. Njezine doslikane računalne grafike i igranje kontekstom u formi instalacije upućuju na želju za dokidanjem pravila prostorvremena ili barem za njihovim drugačijim shvaćanjem. Niz gotovo minijaturnih prozora otvorenih prema horizontu, poput kakvog otisaka odrađene meditacije, ulaze u interijer galerije spretno manipulirajući dimenzijom prostora, dok beskrajni slijed zatvorenog kruga priziva negiranje dimenzije vremena. Zanemarivanjem upravo tih konstanti otvaraju se i druge alternative, pa tako i mogućnost preplitanja krajnosti koje prepoznajemo (ili barem tako mislimo) kao javno i intimno. (Iz teksta Metafizika povezivanja Igora Gržetića)