Nastavak provedbe izobrazbe o sigurnom rukovanju i pravilnoj primjeni pesticida

Temeljem Zakona o održivoj uporabi pesticida i Pravilnika o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticida, Savjetodavna služba i ove godine provodi osnovnu izobrazbu o sigurnom rukovanju i pravilnoj primjeni pesticida po određenim modulima, kategorijama i potkategorijama.
Ovim edukativnim programom obuhvaćeni su OPG-ovi i drugi poljoprivrednici te tvrtke koje se bave poljoprivrednom proizvodnjom (d.d., d.o.o. i zadruge), i to za: ratarstvo, voćarstvo, vinogradarstvo, povrćarstvo, ukrasno bilje i maslinarstvo.
Krčke radionice (za najviše 50 polaznika), u čiju je organizaciju pored Savjetodavne službe uključena i Udruga maslinara Drobnica, odvijat će se 01., 02. i 03. veljače 2017. godine, u Velikoj vijećnici Grada Krka, između 15.00 i 20.00 sati, a kao predavači najavljeni su Karmen Karlić, Željko Peran i Žarko Mulc.
Uvjeti za pohađanje izobrazbe su navršenih 18 godina te završena minimalno osnovna škola. Prijave za istu vrše se putem online prijavnice dostupne na stranicama Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske ili Savjetodavne službe.
Izobrazbu će, prema 15-satnom programu što ga je odobrilo Ministarstvo poljoprivrede, provoditi 127 ovlaštenih predavača Savjetodavne službe, organiziranih u županijske timove, na cijelom području Republike Hrvatske. Koordinatorica tima za područje Primorsko-goranske županije je Karmen Karlić koju možete kontaktirati telefonom na 091 48 82 822, odnosno mailom na karmen.karlic@savjetodavna.hr.
Cijena izobrazbe po polazniku iznosi 380,00 kn, u što su uključene naknade za provedbu osnovne izobrazbe, polaganje ispita i izdavanje identifikacijske iskaznice. Naknada tih troškova uplaćuje se na račun Državnog proračuna Republike Hrvatske, IBAN broj HR12 1001005-1863000160, s modelom 64 i pozivom na broj 5673-47480-OIB uplatitelja obveznika izobrazbe (11 znamenaka) s naznakom - naknada za izobrazbu, ispit i iskaznicu. Polaznici izobrazbe dužni su predavačkom timu predočiti dokaz o uplati naknade, i to najkasnije prilikom dolaska na izobrazbu, s time da tada nije moguća uplata gotovinom.

Primjer popunjenog naloga za plaćanje: