Nagrađen krčki kompleks Arhitektonskog biroa Turato

U Zagrebu su 28. travnja 2014. godine u prostorijama Društva arhitekata Zagreba dodijeljene godišnje nagrade Udruženja hrvatskih arhitekata. Nagrada Viktor Kovačić za najuspješnije prošlogodišnje arhitektonsko ostvarenje tako je za sportsku dvoranu osnovne škole i Trg krčkih glagoljaša dodijeljena Arhitektonskom biru Turato, kojeg pored Idisa Turata čine Ida Križaj, Marko Liović i Josip Mičetić.Prošlogodišnja ostvarenja ocjenjivao je Stručni savjet Udruženja hrvatskih arhitekata u kojem djeluju Boris Fiolić, Vedran Duplančić, Marko Vitković, Mira Tadej Crnković, Nikola Škarić, Janko Velnić i Željko Golubić. Od prijavljenih 99 autorskih ostvarenja nominirao je 13 autora i autorskih timova, a pored riječkog arhitektonskog biroa također su nagrađeni: prof. dr. Marijan Hržić, za životno djelo, Studio 3LHD za dubrovačku kuću V2 kao najuspješnije ostvarenje na području stambene arhitekture, zatim Damir Gamulin, Margita Grubiša, Marin Jelčić, Igor Presečan, Zvonimir Kralj i Ivana Žalac za labinsku Gradsku knjižnicu kao najuspješnije ostvarenje na području oblikovanja unutrašnjeg uređenja te dr. sc. Zrinka Paladino za knjigu Kontekstualni ambijentalizam i moderna zajedno s dr. sc. Borkom Bobovec za Monografiju Miroslava Begovića kao autorice najuspješnijih publicističkih, kritičkih i teorijskih radova na području arhitekture i urbanizma.