Na natječaju za najbolju pjesmu izdvojeno šestero autora

Multimedijalna udruga Krčka beseda i nezavisni Internet portal otok-krk.org u veljači su raspisali literarni natječaj za najbolju pjesmu koji je rezulturao prijavom čak 54 pjesnička uratka na temu Biti čovjek, jednako toliko autora s prostora čitave Hrvatske, ali i iz inozemstva.

Žiri u sastavu književnice Elfride Matuč Mahulje te profesorica Eme Jedrlinić i Marije Ban nije imao nimalo lagan zadatak izdvojiti pet, odnosno šest najuspjelijih pjesama, što znači da će priznanja i nagrade uskoro primiti šestero autora i autorica, i to redom Ivica Barbalić iz Dobrinja (Ne šparinjaj se), Marica Stašić Milić iz Vrbnika (Bit čovik), Maja Šiprak iz Zagreba (Biti čovjek), Franciska Rubinić Gržetić iz Gabonjina (Zaboravili smo), Marina Valković iz Vrbnika (Škabelin) i Marija Volarić iz Vrbnika (Bit čovik).
Sve nagrađene pjesme (koje možete iščitati na stranicama portala otok-krk.org) bit će umnožene i dijeljene prolaznicima u gradu Krku i Malinskoj tijekom Svjetskog dana pjesništva, 21. ožujka, dok će ih autori, istog dana, u sklopu završne svečanosti programa Utoplimo krčku zimu, točnije Susreta pjesnika i pjesništva otoka Krka, imati prilike prezentirati zainteresiranoj javnosti. Zanimljiv program u čijem je fokusu poetsko stvaralaštvo održat će se u prostoru Hotela Malin u Malinskoj, s početkom u 18.00 sati.