Mladi krčki boćari sudjelovali u radu tradicionalnog boćarskog kampa

Između 16. i  18. kolovoza 2017. godine, Boćarski savez Primorsko-goranske županije, u suradnji sa Zajednicom sportova Primorsko-goranske županije, priredio je tradicionalni ljetni kamp namijenjen najmlađim boćarima - početnicima - od devete do četrnaeste godine starosti.
U radu kampa tako je sudjelovao podmladak klubova Lovran (Lovran), Škalnica (Klana), Vargon (Rijeka), Sv. Jakov (Jadranovo), Drivenik (Drivenik), Selce (Selce), Dramalj (Dramalj), Gornji Kraj - Ladvić (Crvikvenica), Trstena (Njivice) i Krk (Krk), zajedno s polaznicima Škole boćanja Čavle. U ovogodišnjem sazivu svoje je mjesto pored mlade otočanke, zaslužilo i petero za boćanje nadarenih otočana, točnije Mai Karabaić, Dorian Rimbaldo te Filip i Fran Ceika iz Boćarskog kluba Krk, odnosno Fran i Karlo Jakominić iz Boćarskog kluba Trstena.
Polaznici kampa bili su podijeljeni u dvije skupine, s time da je grupa mlađih početnika bila smještena na Platku gdje su trenirali na boćarskim terenima Goranskog sportskog centra Platak, pod vodstvom voditelja kampa Vjekoslava Matetića, kao i dvojice trenera Deana Klarića i Damira Posleka. U Boćarskom centru Podvežica bili su okupljeni nešto napredniji boćari čije je treniranje povjereno voditelju kampa Čedu Vukeliću, te četvorici trenera - Nives Jelovici, Antonu Bučeviću, Zoranu Škrokovu i Gordanu Jerčinoviću.
U vrijeme trajanja kampa, predstavnici Boćarskog saveza Primorsko-goranske županije, Zajednice sportova Primorsko-goranske županije, Općine Čavle i Goranskog sportskog centra Platak, održali su radni sastanak na kojem je raspravljena izgradnja četverostaznog boćališta na Platku čime bi se, pored ostalog, stekle predispozicije za organiziranje kako službenih boćarskih natjecanja, tako i priprema selekcija reprezentacije.