Mladi Krčani na Novigradskom proljeću

Kao i prethodnih godina daroviti krčki osnovnoškolci, šestaši, sedmaši i osmaši, sudjeluju u radionicama poznate Škole stvaralaštva Novigradsko proljeće. Naime, radi se o 25. jubilarnoj, smotri stvaralaštva darovitih učenika koji se u okviru izvannastavnih aktivnosti bave stvaranjem u različitim jezično-umjetničkim područjima (riječ, zvuk, slika, pokret), a njihovi su mentori, učetilji koji dijele slične interese.

Organizatori ovog događanja su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta te Agencija za odgoj i obrazovanje, a domaćin novigradska Osnovna škola Rivarela. Program škole stvaralaštva obuhvaća rad u osamnaest višestruko heterogenih radionica u korelaciji s nastavnim sadržajima, koje u sedmodnevnom radu ostvaruju unaprijed dogovorenu temu. Ove godine odlučeno je da to bude - slatkom loncu poklopac.
Ovogodišnje izdanje škole održava se se između 05. i 12. travnja, a pored zavidnog broja sudionika s prostora čitave Hrvatske u njezinu će se radu zasigurno iskazati i krčki osnovnoškolci: Ivor Hrast (MŠ Krk, literarna), Fran Vasilić (MŠ Krk, literarna), Petra Turčić (MŠ Krk, pjevanje), Eva Marija Jurešić (MŠ Krk, literarna), Marina Samblić (MŠ Krk, grafička), Laura Lončarić (MŠ Krk, grafička), Ana Depikolozvane (PŠ Vrh, pjevanje), Katarina Franc (PŠ Vrh, pjevanje), Monika Nonveiller (PŠ Dobrinj, pjevanje), Veronika Kirinčić (PŠ Dobrinj, scenska), Leonarda Lisnjak (PŠ Dubašnica, pjevanje), Natalia Linardić (PŠ Dubašnica, grafička), Bernarda Galjanić (PŠ Punat, scenska), Nora Mihajić (PŠ Punat, scenska), Ana Karabaić (PŠ Punat, pjevanje), Lana Diamond Kulas (PŠ Punat, pjevanje), Dina Antić (PŠ Vrbnik, pjevanje), Anamarija Papić (PŠ Vrbnik, filmska), Miriam Volarić (PŠ Vrbnik, slikarska), Iris Magaš (PŠ Vrbnik, pjevanje) te Ljubica Toljanić (PŠ Vrbnik, pjevanje).
Značajnu podršku sudjelovanju darovitih učenika u novigradskim radionicama omogućile su jedinice lokalne samouprave otoka, i to svaka za učenike sa svoga područja.