Mjesec ženskog aktivizma: Definiranje utjecaja medija na samopercepciju mladih žena

Mjesec ženskog aktivizma predstavlja projekt riječke Udruge PaRiter, kojem je cilj povezivanje i osnaživanje žena svih generacija na području Primorsko-goranske županije, i to edukacijom o ženskim pravima, rodnoj ravnopravnosti i aktivističkom djelovanju, a ujedno i stvaranjem baze za njihovo umrežavanje i suradnju.
Interaktivnim radionicama tijekom travnja i svibnja žene iz Rijeke i okolice te obližnjih otoka informirat će se o tome kako prepoznati diskriminaciju, uznemiravanje, spolno uznemiravanje te na koji način postati što vidljivijima i aktivnijima u borbi s tradicionalnim patrijarhalnim obrascima.
U sklopu ove inicijative održat će se šest neformalnih radionica različitih tematika, od kojih će četiri biti odrađene u Rijeci, a po jedna u gradovima Krku i Cresu.
Krčka radionica, čija je tema Definiranje utjecaja medija na samopercepciju mladih žena, na redu je 27. travnja, a održat će se u Velikoj gradskoj vijećnici s početkom u 17.00 sati. Tijekom izlaganja, povjerenog Tajani Broz, politologinji i suradnici Udruge CESI te urednici portala Libela.org, okupljeni će, pored ostalog, biti u prilici raspravljati o tome kako mediji ograničavaju uloge žene u društvu, ali i saznati na koji način utjecati na razbijanje predrasuda i smanjenje rodne nejednakosti u medijima.
Radionica je besplatna, no obzirom na ograničen broj mjesta, potrebno je prethodno se prijaviti putem on-line obrasca ili mailom na udrugapariter@gmail.com.

Najave ostalih dostupne su: ovdje.