Krenula izrada prostornih i neprostornih baza podataka Grada Krka

Jedinice lokalne samouprave otoka Krka i krčki komunalac Ponikve d.o.o. sklopili su Sporazum o financiranju zajedničkog projekta Izrade baze prostornih i neprostornih podataka otoka Krka (GIS) za koji je u postupku javne nabave, kao izvoditelj, izabran riječki Geodetski zavod.

Ovom prilikom svi stanovnici Grada Krka obavještavaju se kako su stručnjaci iz Geodetskog zavoda započeli s terenskom izmjerom tijekom koje će prikupljati podatke o građevniskim objektima. Izmjera kuća koristiti će se za uspoređivanje s postojećim evidencijama o prostoru. S radom se započelo u naselju Skrbčići te se predviđa kako bi posao mogao potrajati najmanje godinu dana.
Terenska izmjera obuhvaća vanjski pregled i izmjeru objekta, prikupljanje podataka o površini, katnosti, namjeni prostora i njegovim djelovima (stambeni dio, garaža, spremište, poslovni prostor i slično) te fotografiranje objekta. Također, radi preciznije usporedbe s postojećim evidencijama u prostoru, prikupljati će se podaci o vlasnicima, odnosno korisnicima objekata.
Kako bi prikupljeni podaci bili što kvalitetniji, vlasnici i korisnici objekata mole se za suradnju, a sve s ciljem da upravljanje informacijama o prostoru Grada Krka bude što kvalitetnije i učinkovitije. Svim vlasnicima koji ne budu prisutni u vrijeme izmjere, izvoditelj će ostaviti obavijest s kontakt podacima i ostalim potrebnim informacijama.