Krčki osnovnoškolski tim odnio pobjedu na Županijskom natjecanju iz vjeronauka

Nakon provedenog natjecanja na školskoj razini koje se odvijalo po školama Biskupije Krk, u Osnovnoj školi Fran Krsto Frankopan - Područnoj školi Punat, 22. travnja 2024. godine, priređeno je Županijsko natjecanje iz vjeronauka. Ovogodišnja tema bila je Socijalni nauk Crkve. U kategoriji osnovnih škola sudjelovalo je sedam četveročlanih timova iz Malog Lošinja, Novalje, Omišlja, Malinske, Vrbnika, Krka i Vrha, koje su dopratili njihovi mentori, vjeroučitelji.

Vlč. Zvonimir Seršić predstojnik Katehetskog ureda Biskupije Krk i voditeljica Područne škole Punat vjeroučiteljica Martina Jurjević na početku natjecanja pozdravili su okupljene poželjevši im sreću. Nakon testiranog znanja, prvo mjesto zauzeo je tim iz Krka u sklopu kojeg su se natjecali: Katarina Kosić, Mare Dijanić, Marko Bogović i Blaž Komljenović. Pobjednike zajedno s njihovom mentoricom vjeroučiteljicom Vesnom Avsec sada očekuju intenzivne pripreme za sudjelovanje na Državnom natjecanju koje će se između 22. i 24. travnja održati u Baški.