Krčki osnovnoškolci s iznimnih uspjehom nastupili na Državnom natjecanju iz informatike

Državno natjecanje iz informatike i ove je godine, od 09. do 12. travnja, održano u Vodicama, u tamošnjem Hotelu Imperial. Nakon što su diljem Hrvatske provedene školske i županijske smotre, pravo nastupa na Državnom natjecanju izborio je 201 učenik osnovnih i srednjih škola koji su svoja informatička znanja i vještine odmjeravali u sljedećim kategorijama: Logo, Primjena algoritama, Digitalne kompetencije, Osnove informatike i Razvoj softvera. Natjecanje su zajednički organizirali Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatski savez informatičara.

Osnovnu školu Fran Krsto Frankopan ondje su predstavila tri učenika iz Matične škole Krk. Učenica 8.a razreda Zara Starčević i učenik 5.a razreda Viktor Agejev zaslužili su prvo mjesto i naslov državnih prvaka u kategoriji Razvoj softvera, i to zahvaljujući mobilnoj aplikaciji LearnLeague. Njihovi su mentori bili Ivona Klarić i Boris Bolšec. Učenik 6.b razreda Rafael Pahlić osvojio je 2. mjesto i naslov viceprvaka u kategoriji Primjena algoritama, čime je stekao i pravo na izravan upis u XV. Gimnaziju (MIOC) u Zagrebu. Njega je za natjecanje pripremala mentorica Ivona Klarić. Najbolje plasiranim učenicima naposljetku su uručene medalje i dodijeljene prigodne nagrade.