Krčki kampovi zaslužili novu seriju priznanja u akciji Naj kamp Adria

U sklopu 11. Hrvatskog kamping kongresa priređenog u Šibeniku, 15. studenog 2017. godine, održana je podjela nagrada najboljim hrvatskim i slovenskim kampovima. Sedmu po redu akciju Naj kamp Adria iznova je u djelo proveo slovenski kamping portal avtokampi.si.
Izbor najboljeg kampa trajao je od lipnja do listopada ove godine, a svi zainteresirani kampisti mogli su birati između 45 slovenskih i 142 hrvatska kampa, raspoređenih, obzirom na regiju i veličinu, u jedanaest kategorija. Svoje pravo glasovanja na naposljetku je iskoristilo više od 42.500 glasača.
U kategoriji većih kampova na području Kvarnera najviše glasova dodijeljeno je Kampu Čikat nedaleko Malog Lošinja za kojim slijede Kamp Njivice iz Njivica te Kamp Ježevac iz Krka. Kamp Lopari iz Nerezina na Lošinju proglašen je najboljim manjim kampom na Kvarneru, dok je drugo mjesto zaslužio Kamp Draga iz Mošćeničke Drage, a treće Kamp Mali iz Baške. Osim kvarnerskim, nagrade su dodijeljene istarskim i dalmatinskim kampovima, a kao dvije posljednje kategorije izdvojeni su najbolji hrvatski nudistički kampovi, odnosno najbolja hrvatska naselja mobilnih kućica. Nagrada Naj kamp Adria za izniman doprinos razvoju kamping turizma uručena je Adrianu Ukušiću, vlasniku nedavno otvorenog Kampa Polidor iz Funtane u Istri.
Stranica avtokampi.si vodeći je internetski portal za kampiranje u Sloveniji koji svojim korisnicima nudi informacije o više od 400 kampova u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori te Bosni i Hercegovini, a godišnje ga posjeti više od milijun kampista. Među korisnicima je omiljen zbog vrlo korisnih i ažurnih informacija o kampovima, kao i mogućnosti da ih se ocjeni.

Rezultati glasovanja za hrvatski Naj kamp Adria 2017.:

Veći kampovi, Istra
1. mjesto - Kamp Lanterna, Poreč