Krčki kampovi nagrađeni u ovogodišnjoj akciji Naj kamp Adria

U sklopu sajma nautike i karavaninga Bonaca priređenog u Marini Portorož, 27. rujna 2014. godine, održana je podjela nagrada najboljim hrvatskim i slovenskim kampovima. Četvrtu po redu akciju Naj kamp Adria iznova je inicirao slovenski kamping portal avtokampi.si, a ista je održana pod pokroviteljstvom tvrtke Adria Dom, kao vodećeg proizvođača mobilnih kućica u regiji.

Izbor najboljeg kampa trajao je od svibnja do sredine rujna ove godine, a svi zainteresirani kampisti mogli su birati između 52 slovenska i 154 hrvatska kampa, raspoređena, obzirom na regiju i veličinu, u devet kategorija. Svoje pravo glasovanja na poslijetku je iskoristilo više od 40.000 glasača.
U kategoriji većih kampova na području Kvarnera najviše glasova dodijeljeno je Kampu Čikat iz Malog Lošinja za kojim slijede Kamp Njivice iz Njivica i Kamp Ježevac iz Krka. Kamp Lopari iz Nerezina na Lošinju proglašen je najboljim manjim kampom na Kvarneru, dok je drugo mjesto zaslužio Kamp Mali iz Baške, a treće Kamp Bor iz Krka.
Osim kvarnerskim, nagrade su dodijeljene istarskim i dalmatinskim kampovima, a kao posljednja kategorija izdvojeni su hrvatski nudistički, odnosno mješani kampovi.
Stranica avtokampi.si vodeći je internetski portal za kampiranje u Sloveniji koji svojim korisnicima nudi informacije o više od 400 kampova u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji, Crnoj Gori te Bosni i Hercegovini, a godišnje ga posjeti više od milijun kampista. Među korisnicima je omiljen zbog vrlo korisnih i ažurnih informacija o kampovima, kao i mogućnosti da ih se ocjeni.

Rezultati glasovanja za hrvatski Naj kamp Adria 2014.:

Veći kampovi, Istra

1. mjesto - Kamp Biograd, Biograd na Moru
2. mjesto - Kamp Slanica, Murter
3. mjesto - Kamp Filip, Sv. Filip i Jakov

Hrvatski nudistički i mješani kampovi
1. mjesto - Kamp Koversada, Vrsar
2. mjesto - Kamp Kovačine, Cres