Kraljevićem Čuperkom zaključeni dramski sadržaji namijenjeni najmlađoj publici

Posljednji ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, predstava Kraljević Čuperko kreirana u produkciji Kazališta Smješko, na krčkoj je Sceni Zidine odigrana 17. kolovoza 2019. godine.

Ovom zanimljivom predstavom, inspiriranom motivima istoimene bajke Charlesa Perrauta u dramatizaciji i režiji Frane Marije Vranković, maleni Krčani dobili su priliku upoznati djevojčice Sofiju (Mia Krajcar) i Kalistu (Selma Mehić), kao i dječaka Riqueta (Mladen Kovačić). No, iako su blizanke, dvije kraljevne jako se međusobno razlikuju. Sofija, čije ime dolazi od grčke riječi mudrost, obožava učiti i ne polaže veliku pozornost na vlastiti izgled, pa je neki smatraju ružnom. Kalista, kojoj ime dolazi od grčke riječi najljepša, posve je s njime usklađena. Također, razigrana je, dekoncentrirana i nespretna, zbog čega je svi doživljavaju glupom. Njima se pridružuje i treći protagonist, kraljević s čuperkom - Riquet kojeg druga djeca, također, zadirkuju, nazivajući ga čupavim štreberkom, zbog čega je uglavnom tužan i osamljen. No, jednog dana, šetajući šumom, Riquet, kojeg krasi iznimna mudrost, upoznaje Kalistu te u njoj pronalazi društvo koje dosad nije imao. Ljubav koja se među njima razvija, naposljetku, uspijeva nadigrati mane, poručujući najmlađoj publici kako u ljubavi i one mogu djelovati poput vrlina, dok vrline samo potenciraju sve ono što kod drugih moramo cijeniti!

Pored već istaknute redateljice i članova glumačkog ansambla, dodajmo kako su scenografija i kostimi predstave djelo Zdravke Ivandije Kirigin, glazba Damira Šimunovića, koreografija Selme Mehić, dok je uloga producentice pripala Mirti Zečević.

Dramski program 63. Ljetnih priredbi, 19. kolovoza, završava hvaljenom komedijom Štefica Cvek u raljama života Binocular teatra. Ulaznice za nadolazeće programe Ljetnih priredbi mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Festival organizira Centar za kulturu Grada Krka.