Kerekesh teatar komedijom Pokopaj me nježno još jednom pošteno nasmijao Krčane

Nakon srpanjskog gostovanja predstavom Ljubaf, varaždinski Kerekesh teatar, kao dio programa 63. Ljetnih priredbi, 12. kolovoza 2019. godine, krčkoj je publici na Sceni Zidine priskrbio još jednu uspješnicu, urnebesnu komediju Pokopaj me nježno, čiji su tekst i režija i ovog puta bili povjereni glumačkom veteranu Ljubomiru Kerekešu.

Bila je to predstava s fokusom usmjerenim prema jednom deficitarnom zanimanju - grobarima, a u čije su uloge ovom prilikom spretno uskočili: Jan Kerekeš, Ljubomir Kerekeš, Draško Zidar, Goran Koši, Matko Knešaurek i Mijo Pavelko. Naime, radnja ove priče publiku je odvela u selo Strahlinec gdje je gospodin Puh otvorio vrata pogrebnog poduzeća i mrtvačnice prigodno nazvane Pokopaj me nježno. Uz njegovog, na sve načine ograničenog asistenta, Mišaka, na javni natječaj za posao grobara krenu se javljati: Bosanac rovokop Meho Puzić, Albanac slastičar Izmet Haljimi, osjećajan fizioterapeut Robert Fotić i gluhonijemi Miljenko Pavelić. Prema tome, pripreme za prvi sprovod mogle su početi, s time da je pokojnik, naravno, bio dobrovoljac! S obzirom na izniman glumački ansambl te nesvakidašnju tematiku obrađenu na krajnje humorističan način, Kerekesh teatar još je jednom do suza nasmijao prepun auditorij Scene Zdine!

Podsjetimo, ova je predstave na ovogodišnjem, 19. Festivalu pučkog teatra Čavle-Omišalj, s obzirom na vrhunsku glumačku izvedbu, zaslužila nagradu publike.

Dramski program 63. Ljetnih priredbi nastavlja se već 17. kolovoza kada najmlađe posjetitelje festivala očekuje predstava Kraljević Čuperko kreirana u produkciji Kazališta Smješko, dok je 18. kolovoza na redu Štefica Cvek u raljama života, inače komedija Binocular teatra. Ulaznice za nadolazeće programe Ljetnih priredbi mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Festival organizira Centar za kulturu Grada Krka.