Kerekesh teatar, dobro nasmijavši publiku, ispričao priču o hrabrosti, odlučnosti i svijesti o životu u kojem se sve vrti poput ringišpila

Ljubomir i Jan Kerekeš udružili su svoje snage i kreirali zajedničku komediju Ringišpil koja je na Sceni Zidine, u sklopu kazališnog programa 66. Ljetnih priredbi, pred solidno popunjenim gledalištem, odigrana 18. srpnja 2022. godine.

Zašto dudu nije dobro predugo cuclati? Kako razgovarati s tetama u vrtiću pored popišanog kreveta? Kako pristupiti djevojci? Kako reagirati nakon što dobiješ prvi šamar? Kako od djeteta napraviti čovjeka? Odgovore na ova i mnoga druga pitanja publika je imala prilike dobiti pred dnevnim boravkom skromnog stančića gdje samohrani otac započinje trnovit put odgoja svog sinčića. Ovako velika odgovornost iziskuje s očeve strane veliku sposobnost, kao i obvezu, ali osim velike ljubavi prema sinu, otac Stanko nažalost ne raspolaže impozantnim životnim iskustvom, kao ni inteligentnom nadogradnjom. Sin Tonko je, s druge strane, isto tako zarobljenik genetike koja s odrastanjem sve više pokazuje svoju postojanost. Svaki period života ima svoje lice i naličje, tako da u određenim trenucima života polako uočavamo sličnost, pa čak i autentičnost ponavljanja istog. Ovo je, dakle, bila priča o hrabrosti, odlučnosti i svijesti o životu u kojem se sve ponavlja, tj. vrti poput ringišpila.

U jednoj od recentnijih predstava Kerekesh teatra, čiji tekst i režiju potpisuje Ljubomir Kerekeš, svoje su glumačko umijeće predstavili Ljubomir i Jan Kerekeš, dok je scenografija djelo Ljubomira Kerekeša, kostimografija Mladena Grofa Jerneića Erdödyja, a glazba Marina Kereša.

U nastavku kazališnog dijela Ljetnih priredbi, već ove srijede, 20. srpnja, slijedi predstava za djecu Tri praščića Kazališta Lectirum, a u utorak, 26. srpnja, novi kazališni show Seks & Glad - Doktor za one stvari, koji će na scenu popesti slavnog Tarika Filipovića, i to u ulozi u kojoj ga još niste vidjeli!

Ulaznice za programe ovogodišnjih Ljetnih priredbi kupuju se na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, Josipa Jurja Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata. U suprotnom, ulaznice se mogu rezervirati telefonom na 051 220 041.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.