Započeo postupak izrade Plana razvoja Grada Krka za razdoblje od 2022.-2027. godine

Na temelju Zakona o sustavu strateškog planiranja i upravljanja razvojem Republike Hrvatske (Narodne novine broj 123/17), izvršno tijelo jedinice lokalne samouprave podnijelo je prijedlog Odluke o pokretanju postupka izrade Plana razvoja Grada Krka za razdoblje od 2022. - 2027. godine predstavničkom tijelu jedinice lokalne samouprave.

Slijedom navedenog, Gradsko vijeće Grada Krka na 7. sjednici održanoj 28. lipnja 2022. godine donijelo je Odluku o pokretanju postupka izrade Plana razvoja Grada Krka za razdoblje od 2022.-2027. godine, čijim donošenjem je započeo postupak njegove izrade.

Plan razvoja je srednjoročni akt strateškog planiranja od značaja za Grad Krk koji se donosi za razdoblje od 2022. - 2027. godine, a kojim će se definirati posebni ciljevi za provedbu strateških i posebnih ciljeva iz nadređenih srednjoročnih i dugoročnih akata strateškog planiranja, odnosno Plana razvoja Primorsko-goranske županije i Nacionalne strategije.

Za izradu Plana razvoja zaduženi su svi Odsjeci Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka, a nositelj izrade je Odsjek za gospodarstvo.

Odluka o pokretanju postupka izrade Plana razvoja Grada Krka za razdoblje od 2022. - 2027. godine [.pdf]

Uključite se u izradu Plana razvoja Grada Krka!